Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

7. Festiwal Sztuki Polskiej w Limerick

7. Festiwal Sztuki Polskiej w Limerick

19 września5 październik 2013

The Hunt Museum

 

Invitation PAF 2013
Siódmy rok z rzędu Limerick gościć będzie na swojej agendzie Festiwal Sztuki Polskiej, który rozpoczyna się 19 września i twać będzie do 5 października. Oficjalnego otwarcia dokona Jego Ekscelencja Ambasador Polski w Dublinie p. Marcin Nawrot. W tym roku na Festiwalu, będziemy mięli okazję zobaczyć: Steampunk Lady z Teatru Lutrek, która w Noc Kultury zaanimuje ulice Limerick; koncert fortepianowy utalentowanego kompozytora Marcina Dominika Głucha; przewidziane są również warsztaty myzyczne, teatralne i artystyczne (Potwory i S-ka) dla dzieci i młodzieży, a dla drosłych nauka sztuki decoupage. Oprócz zajęć warsztatowych warto zwrócić uwagę na wykłady, pokazy filmów, performensy i spotkanie z poezją Tomasza Wybranowskiego. Głównym trzonem Festiwalu jest wystawa polskich artystów tworzących w Irlandii, którzy zaprezentują bogaty przekrój sztuk pieknych od malarstwa, rzeźby, ceramiki, tekstyliów po fotografię artystyczną. W tym roku będzie również niepowtarzalna szansa zobaczenia wystawy z Polski „Artysto Przytul Dzieciaka” kurator Magdaleny Magrzyk. Wystawa poświęcona jest postaci Janusza Korczaka, znanego polskiego pediatry, pisarza dziecięcego, który założył żydowski Dom Dziecka w Warszawie. Gdy po ataku Niemiec na Polskę w 1939 zostało utworzone getto Korczak trafił tam wraz ze swoimi wychowankami, by następnie zostać deportowanym i zamordowanym z ponad 200 podopiecznymi w obozie zagłady w Tremblince.

W sobotę 5 października czeka nas wyjątkowy koncert zespołu Supertonic Orchestra, który wykonuje polski folk z elementami klezmerskimi, jazzowymi i muzyki bałkańskiej. A przed koncertem spotkanie z Kobietą Roku 2013 w UK Agnieszką Kołek, założycielką Festiwalu „Art for Freedom”.

Młodzi twórcy będą również mięli szanse na zaprezentowanie swojej twórczości w formie wystawy wieńczącej konkurs fotograficzny w sobotę 28 września w George Boutique Hotel. Finał wystawy poprowadzi gość z Polski, były wieloletni reporter Gazety Wyborczej, Marcin Kamiński. Po rozwiązaniu konkursu serdecznie zapraszamy  na projekcję filmu „War Photographer” i dyskusję do Locke Bar. Justyna Cwojdzińska, założycielka Festiwalu mówi:” To niesamowite, że świętujemy już 7. Edycję Festiwalu Sztuki Polskiej w Limerick. Co roku rośniemy w siłę oferując coraz bogatszy program mieszkańcom Limerick i zapraszając wszystkich na dwa tygodnie celebracji polskiej kultury, sztuki i pięknych ludzi.” Pełen plan Festiwalu na www.polishartfestival.ie

1 Brochure 2013 2 Brochure 2013

 

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.