Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Forum Polskiego Biznesu w Dublinie

W czwartek 29 listopada 2012 r. w godzinach 18:00 – 20:30 w Wynn’s Hotel w Dublinie odbędzie się Forum Polskiego Biznesu i spotkanie na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Irlandii.

Forum współorganizowane jest przez Polską Akademie Otwartą oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie. Podczas spotkania słuchacze dowiedzą się jak założyć własną firmę w Irlandii, jak ją promować i rozwijać. Radca handlowy Ambasady powie o możliwościach w handlu polsko-irlandzkim, przedstawiciel polskiej uczelni o rozwijaniu kompetencji kierowniczych i planowaniu biznesu, księgowa o terminach rozliczania się z podatku i obowiązkach wobec fiskusa, a prawnik o formach prawnych prowadzenia działalności gospodarczej. Uczestnicy będą mogli zadać zaproszonym gościom pytania dotyczące kwestii prawnych, rejestracji firmy, aspektów księgowych i podatkowych, dostępnych źródeł finansowania, źródeł informacji gospodarczej, edukacji biznesowej i in.
Wydarzenie kierowane jest nie tylko do osób, które planują założenie firmy, ale także do przedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z pomocy prawnika, księgowego lub Ambasady oraz wymienić się doświadczeniami i praktycznymi informacjami na temat prowadzenia firmy. Będzie to także świetna okazja do promocji swojej firmy, produktów, usług poprzez ekspozycję ulotek, banera oraz networking; dopuszczane są też inne formy promocji (kontakt: wojtek@polonia.ie).

Spotkanie zakończy dyskusja nt. barier oraz szans, jakie stoją przed polskimi przedsiębiorcami w Irlandii oraz praktyczna prezentacja polskiego przedsiębiorcy, który z sukcesem prowadzi własną firmę dystrybuując produkty spożywcze marki Mróz do sieci kilkunastu sklepów na terenie Irlandii. Podczas wydarzenia, a także po nim prowadzane będzie badanie polskich firm w Irlandii mające na celu pokazanie aktywności gospodarczej Polaków oraz podjęcie działań mających na celu zniwelowanie tychże barier. Stąd prosimy o wypełnienie ankiety on-line: ANKIETA

W JAKIM CELU? Na Forum znajdziesz odpowiedź na pytania:

 Jak założyć własną firmę w Irlandii?
 Jak zaplanować biznes i kształcenie?
 Jaką formę prawną wybrać?
 Jak rozliczać się z podatków?
 Jakie kompetencje należy posiadać i jak je rozwijać?
 Jak promować firmę?

PLAN:
1. Artur Banaszkiewicz, Polska Akademia Otwarta – planowanie biznesu i własnego rozwoju
2. Krystian Boino, J.C. Hoban & Co. – prawnik – rodzaje działalności gospodarczej
3. Katarzyna Zajączkowska, Noone Casey – obowiązki księgowe i rozliczanie podatków
4. Bank of Ireland – dostęp do środków finansowych dla firm
5. Radca Jacek Jedruszak – możliwości w handlu polsko-irlandzkim i wsparcie Ambasady
6. Ubezpieczenia Tony O’Neill
7. Tomasz Chmielewski – Sukces marki Mróz w Irlandii
8. Dyskusja nt. polskiego biznesu w Irlandii
9. Networking poprowadzi Wojciech Wrona – Global Network of Polish Entrepreneurs

Termin i adres:
29 listopada 2012 r. (czwartek), 18:00 – 20:30
Wynn’s Hotel Dublin, 35-39, Lwr. Abbey St., Dublin 1

Kontakt: Artur Banaszkiewicz, T: +353 1 269 1370, E: info.dublin@trade.gov.pl

Share

Tagi:

Kategoria: Biznes, Informacje, Konferencje, Szkolenia, Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.