Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Imigranci w Irlandii – dyskusja

Towarzystwo Irlandzko-Polskie otrzymało wiele maili z prośbą o komentarz w sprawie artykułu o polskich imigrantach w Irlandii w opublikowanego w dzienniku Irish Independent 1 lutego 2012 zatytułowanego “Welcome to ‘good life’ on welfare – how Polish waitress embraced La Dole-ce Vita”.
Publikacja spotkała się ze zdecydowaną reakcją Ambasady oraz organizacji polonijnych, które wskazywały na karygodne błędy w interpretacji i tłumaczeniu artykułu. Dlatego też, ze względu na to, że artykuł opublikowany w Irlandii zdecydowanie odbiega przekazem od oryginału opublikowanego w Gazecie Wyborczej, oraz ze względu na mogące pojawić się poważne i długookresowe reperkusje będące jego skutkiem i to nie tylko dla społeczności Polaków tu mieszkających, ale również dla pozostałych imigrantów, Towarzystwo Irlandzko-Polskie zaprasza do udziału w otwartej dyskusji na ten temat.
Przedstawiciele Towarzystwa uważają, że należy wyrazić swój brak zgody na publikacje, które nie zostały oparte na faktach oraz takich, które niosą w sobie zagrożenie prowadzące do zachowań ksenofobicznych względem imigrantów. Dlatego też Towarzystwo Irlandzko-Polskie serdecznie zaprasza na dyskusję związaną z obecną sytuacją imigrantów w Irlandii. Dyskusję zaplanowano na niedzielę, 5 lutego o godzinie 17.00 w Domu Polskim (20 Fitzwilliam Place, Dublin 2).

List Ambasadora RP w Dublinie, Marcina Nawrota w sprawie artykułu opublikowanego w dzienniku Irish Independent w dniu 1 lutego 2012 pt:’Welcome to ‘good life’ on welfare – how Polish waitress embraced La Dole-ce Vita’.
List organizacji Together-Razem
List Forum Polonia

Inne materiały:
Artykuł w GW
Artykuł, który ukazał się dnia 1 lutego został usunięty przez Irish Independent z ich witryny internetowej
Irish Independent, artykuł opublikowany 2 lutego
Wywiad z Magdą w RTE, bohaterką feralnego artykułu
Artykuł Ani Pas z Polskiego Expressu dla Journal.ie
List Normy Costello, autorki artykułu

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.