Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Przedstawiciele Forum Polonia odebrali Flagę z rąk Prezydenta RP

Z okazji Dnia Flagi RP na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego z rąk Prezydenta Flagi Państwowe odebrali m.in przedstawiciele środowisk i organizacji polonijnych, w tym przedstawiciele Forum Polonia z Irlandii. 

KPRP_20140502_WO_1509
– To szczególny moment Dzień Flagi RP w ramach 25-lecia naszego cieszenia się wolnością. To także szczególny moment obchodzić dzień flagi, naszej biało-czerwonej, w 10-lecie członkostwa Polski w UE i 15-lecie członkostwa w NATO – powiedział prezydent podczas uroczystości w Warszawie.

W imieniu Forum Polonia flagę odebrali Emilia Marchelewska związana od wielu lat z Forum Polonia, organizacjami polonijnymi, pracująca w Cairde oraz Artur Banaszkiewicz, koordynator kampanii „Jesteś u siebie. Zagłosuj!” w którą zaangażowały się w Irlandii organizacje polonijne, szkoły, polskie parafie i media polonijne.

„Traktujemy to wyróżnienie jako wyraz uznania dla wielu osób zaangażowanych w działalność na rzecz Polonii w Irlandii, i docenienie wysiłków wielu osób spośród Polonii dla integracji na Zielonej Wyspie” – powiedziała Emilia Marchelewska.

Artur Banaszkiewicz dodaje: „Chcielibyśmy by ta Flaga wraz z certyfikatem zawisła w Domu Polskim na pamiątkę uroczystości i ku motywacji środowiska Polonijnego w Irlandii do dalszego działania. Dom Polski w Dublinie, siedziba dwóch najstarszych organizacji polonijnych: POSK i IPS, był miejscem gdzie inicjatywa współdziałania organizacjami polonijnych, działaczy i przedstawicieli polonijnych mediów miała swój początek”.

W uroczystości wzięli udział małżonka prezydenta Anna, Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, Szef BBN Stanisław Koziej, ministrowie i doradcy prezydenta.

 

KPRP_20140502_WO_1182 (1) KPRP_20140502_ERB_856

 

 

 

 

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.