Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Raport UCD i Forum Polonii “Inclusive Politics for a Diverse Republic”

“Ważne jest by migranci poszli głosować w ten sposób dając partiom politycznym wyraźny sygnał, że nie powinni i nie mogą być ignorowani!” 

RAPORT: “Inclusive Politics for a Diverse Republic” 

ReportW Irlandii reprezentanci wywodzący się z mniejszości etnicznych są zupełnie niewidoczni w polityce, a przecież migranci stanowią aż 12% populacji na Zielonej Wyspie. Ma to szczególne znaczenie dla polskiej społeczności , która dziesięć lat po rozszerzeniu UE stała się największą społecznością imigrantów w Irlandii, a język polski jest drugim najczęściej używanym językiem. Według spisu powszechnego z 2011 roku Polacy stanowią obecnie ponad dwa i pół procent ludności Republiki Irlandii.

“Partie polityczne w Irlandii powinny zrobić o wiele więcej niż obecnie, żeby zaangażować społeczności imigrantów.  Ale równie ważne jest by migranci poszli głosować w ten sposób dając partiom politycznym wyraźny sygnał, że nie powinni i nie mogą być ignorowani” – mówi współautor raportu, profesor Bryan Fanning.

Raport został przygotowany przez University College Dublin na zlecenie Forum Polonii. W pracach pod kierunkiem prof. Bryana Fanninga z UCD brali udział Neil O’Boyle z Dublin City University oraz Viola di Bucchanico z ramienia Forum Polonii.

 

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.