Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Spektakl “Chemistry” w Cork – polecamy!

Coś wisi w powietrzu. Coś, ale co? W jaki sposób racjonalnie opisać zjawiska, które dyktują nasze uczucia, instynkty, najgłębsze emocje i zmysły? Chemistry / Chemia – wibracje pomiędzy ludźmi, zbliżające ich nawzajem, ale i niszczące wzajemne relacje. Gdzie rodzi się ta chemia? Dokąd nas zwodzi? I czy możemy kontrolować jej wpływ na nasze życie? Chemistry / Chemia to próba odpowiedzi na te pytania, opowiedziana za pośrednictwem ruchu, gestu i tańca, przeplatanego muzyką. To historia, stawiająca naszą racjonalność pod znakiem zapytania.

 

Przedstawienie Chemistry, według reżyserii i choreografii Anny Gąciarz, prezentowane przez 50% Male Experimental Theatre (50% Male), międzynarodową grupę artystów, pochodzących z Polski, Irlandii i Uzbekistanu, to teatr fizyczny i teatr tańca. Nominowani do nagrody Spirit of the Fringe Award 2011, 50% Male w unikatowy sposób łączą taniec współczesny z teatrem fizycznym. Od czasu założenia grupy w 2009 roku, artyści mają na swoim koncie trzy udane produkcje teatralne: Peter Pans, prezentowany w D-Light Studio (2010) oraz Project Arts Centre (2011); przedstawienie Seekers, prezentowane podczas DUBLIN Fringe Festival (2011) oraz podczas Dublin Dance Festival (2012) oraz przedstawienie Chemistry, prezentowane podczas DUBLIN Fringe Festival (2012), za każdym razem zyskując uznanie krytyki oraz popularność wśród miejscowej oraz międzynarodowej publiczności.

Założycielka grupy, Anna Gąciarz, znana ze swoich dokonań jako Dyrektor Artystyczny Teatru Tańca VOGUE z Gryfina (PL), wyreżyserowała oraz stworzyła choreografię do przedstawienia Chemistry / Chemia, nadając mu ramy artystyczne, które to ulegają nieustannej re-interpretacji.

Miejsce: The Firkin Crane, Shandon, Cork
Data: 16 sierpnia 2013
Czas: 20:00
Bilety: €15/€10
Jak kupic bilety:
• Przez telefon: +353 21 4507487
• Osobiście w Box Office: The Firkin Crane, Shandon, Cork
• On-line: Book Tickets

Więcej informacji o 50 % Male Experimental Theatre: http://50percentmale.com/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/50percentmaletheatre
TWITTER: @50percentMET / #50%MET

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.