Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

W Dublinie powstaje “Zdrada” nowy film polskiej reżyserki

Kamila Dydyna, aktorka, scenarzystka i reżyserka, mieszka i pracuje w Dublinie od wielu lat. Jej debiutancki film krótkometrażowy „Testimony” (2015) pokazujący przemoc w rodzinie z punktu widzenia dziecka, pokazano na wielu festiwalach w Irlandii i na świecie (m.in. Dublin, Cork, Nowy Jork, Rzym, Luxemburg). Film został również zakupiony przez linie lotnicze Aer Lingus i będzie dostępny na ich pokładzie w kwietniu i maju 2016. „Testimony” można będzie obejrzeć na prestiżowym Belfast Film Festival w kwietniu 2016.

Zdjęcia do jej nowego filmu “Zdrada” (“The Betrayal”) zakończono w Dublinie 2 tygodnie temu. „Zdrada” porusza tematykę LGBT, przemocy wobec kobiet, problemów z tożsamością seksualną oraz tzw. „revenge porn.” Dydyna jest autorką scenariusza, gra jedną z głównych ról i wyreżyserowała film wspólnie z irlandzką reżyserką Natashą Waugh.

Ten 30-minutowy film jest niekonwencjonalny pod wieloma względami, m.in. zatrudniając wiele kobiet w kluczowych rolach w polsko-irlandzkiej ekipie filmowej:

  • Autorka zdjęć do filmu Małgorzata Żur
  • Producentka Eilis Abbott
  • Projektantka kostiumów i scenografii Gwen Jeffares-Hourie
  • Asystentka operatora kamery Meg Elwood
  • Nadzorca ciągłości zdjęć Maud Ribbens

W obsadzie znaleźli się doświadczeni aktorzy Miriam Devitt i Mark McAuley.

Oficjalnym partnerem filmu jest D-Light Studios w Dublinie prowadzone przez fotografkę Agatę Stoińską. Jedna z kluczowych scen w filmie nakręcona została z wykorzystaniem fotografii baletu, dostarczonych m.in. przez Panią Ewę Krasucką, oficjalną fotograf Polskiego Baletu Narodowego.

Do ekipy filmowej dołączył niedawno zdobywca nagrody Irlandzkiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (IFTA) Nikki Moss (Patrick’s Day) jako montażysta dźwięku.

„Zdrada” jest obecnie w post-produkcji. Film będzie zgłoszony do festiwali w Irlandii i na świecie zaczynając w czerwcu 2016.

 

Kampania finansowania spolecznosciowego na pokrycie kosztów post-produkcji trwa do 13 marca.

 

Link: igg.me/at/TheBetrayal Do nabycia są miedzy innymi obrazy i zdjęcia o tematyce tańca / baletu wielu uznanych artystów.

 

Video po angielsku (zawiera fragmenty filmu): https://vimeo.com/156147161

Video po polsku (zawiera film z planu zdjęciowego): https://vimeo.com/155845427

 

Zdjęcia z planu (autorstwa Rafała Kostrzewy): http://thebetrayal.kamiladydyna.com/wp/production-stills/

 

Oficjalna strona filmu: http://thebetrayal.kamiladydyna.com/wp/

Facebook: https://www.facebook.com/TheBetrayalShortFilm/

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.