Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Warsztaty w ramach kampanii “Jesteś u siebie. Zagłosuj!”

Jesteś u siebie. Zagłosuj! – warsztaty aktywizujące społeczności lokalne do udziału w irlandzkich wyborach lokalnych i do Parlamentu Europejskiego 22 marca, w Dublinie. 

Działasz na rzecz swojej społeczności i chcesz robić to skuteczniej? – Zgłoś się!
Uważasz, że brać udział w wyborach powinien każdy, aby mieć wpływ na otaczająca nas rzeczywistość? – Zgłoś się!

W ramach kampanii Jesteś u siebie. Zagłosuj! odbędą się w Dublinie, 22 marca (sobota), całodzienne warsztaty dla 20 liderów i liderek społeczności lokalnych oraz aktywistów i aktywistek. W programie:

Warsztaty JUSZ1) publikacja raportu prof. Bryana Fanninga (DCU) oraz Forum Polonia nt. podejścia partii politycznych do imigrantów w Irlandii, 2) warsztaty poprowadzone przez doświadczonych trenerów Szkoły Liderów z Polski,

3) 1,5-godzinne szkolenie najbardziej prestiżowej firmy szkoleniowej w Irlandii zajmującej się wizerunkiem w sferze publicznej nt. pracy z mediami.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy (Formularzrejestracyjny_Irlandia) i wyślij go na adres: wybory@forumpolonia.org

Nie spóźnij się – zgłoszenia przyjmujemy do 19 marca 2014 r.

W trakcie warsztatów poznasz narzędzia, które pomogą Ci efektywniej wywierać wpływ i zmieniać rzeczywistość, a w rezultacie sprawić, żeby Polacy mieszkający w Irlandii masowo wzięli udział w wyborach lokalnych i do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się już 23 maja 2014 roku.

Celem warsztatów jest rozwój kompetencji angażowania społeczności lokalnych z przedstawieniem dobrych praktyk oraz wprowadzenie do prowadzenia kampanii angażującej: cele, komunikat angażujący Polaków do głosowania, założenia strategii komunikacji i działań komunikacyjnych.

Szczegółowych informacji udziela: Artur Banaszkiewicz, t: 00353 833 833 426, artur.banaszkiewicz@forumpolonia.org

O kampanii:

Kampania „Jesteś u siebie, zagłosuj!” została zainicjowana przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów z Polski, Forum Polonia – Irlandia oraz Polish City Club z Wielkiej Brytanii przy współpracy merytorycznej kampanii “Masz Głos. Masz Wybór.”

Zachęcamy Polaków mieszkających poza granicami kraju, na terenie UE, do głosowania zarówno w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2014 roku oraz jeśli mieszkają w Wielkiej Brytanii lub Irlandii, również do wzięcia udziału w lokalnych wyborach samorządowych.

Partnerami naszej koalicji jest już kilkanaście organizacji polonijnych z całej UE. Wśród nich Vote! z Wielkiej Brytanii, Emigration Project z Belgii, Polska Ludoteca Rodzinna z Włoch, Polonia Nova z Węgier, CSR Polish Global Management z Hiszpanii, Les Polonaises z Francji i IDHEM z Holandii.

Jesteśmy otwarci na współpracę i zachęcamy organizacje polskie i polonijne do przyłączenia się do koalicji w celu wspólnej mobilizacji i zachęcenia Polaków do udziału w wyborach.

Kampania „Jesteś u siebie, zagłosuj!” jest neutralna politycznie. Nie wskazujemy konkretnej opcji politycznej, ani konkretnych kandydatów.

Informujemy, w jaki sposób można oddać głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego mieszkając poza granicami Polski, na terenie UE.

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.