Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Waterford zaprasza na Winterval

Już 21 listopada w Waterford rozpocznie się największy w Irlandii zimowy festiwal Winterval, którego częścią będzie ponownie Wioska Świętego Mikołaja organizowana przez lokalną polską społeczność.
winterval03W dniu otwarcia festiwalu, w piątek 21 listopada do Waterford przybędzie Św. Mikołaj, który oficjalnie rozpocznie Winterval włączając w centrum świąteczne światła. Podobnie jak w latach ubiegłych większość atrakcji Wintervalowych jest darmowa, a bilety na te płatne można rezerwować na stronie festiwalu. Podczas festiwalu, podobnie jak w latach ubiegłych będzie można obejrzeć pokaz świateł na budynku The Deanery, odwiedzić Muzeum Zabawek, posłuchać koncertów na “świątecznej choince”,a także przejechać się wozem ciągnionym  przez konie lub specjalnym festiwalowym pociągiem, czy wreszcie spotkać się z Mikołajem w jego grocie. Będzie to już trzeci zimowy festiwal w Waterford i po raz trzeci będzie także zorganizowana polska Wioska Świętego Mikołaja, która zaprasza na warsztaty pierniczkowe, gorące dania z tradycyjnej polskiej kuchni, pyszne świąteczne ciasta oraz do galerii prezentującej wyroby lokalnych polskich artystów i rzemieślników. Podczas warsztatów będzie można samodzielnie wyciąć i udekorować pierniczki, które następnie można zawiesić na świątecznej choince lub podzielić się nimi z najbliższymi.

Wioska Świętego Mikołaja to także miejsce, gdzie po całym dniu spędzonym na zwiedzaniu festiwalowych atrakcji można posilić przysmakamiwinterval01 polskiej kuchni lub tradycyjnymi polskimi ciastami. A tych, którzy szukają szukają oryginalnych i niepowtarzalnych prezentów pod choinkę zaprasza galeria, która będzie prezentowała unikatowe wyroby polskich rzemieślników i artystów tworzących w Irlandii. W tym roku Wioska Świętego Mikołaja została przeniesiona w nowe miejsce i będzie się mieściła przy Parnell Street, w pobliżu skrzyżowania z John’s Street (dawne Xtravision).

Serdecznie zapraszamy zarówno do odwiedzenia Wioski, jak i pozostałych atrakcji Wintervala, których lista dostępna jest na stronie www.winterval.ie.winterval02

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.