Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Włącz się w kampanię “Jesteś u Siebie. Zagłosuj!”

Dołącz do kampanii! Razem mobilizujmy Polaków do głosowania w Irlandii!

Mieszkasz w Irlandii już dobrych parę lat. Do pobliskiej szkoły chodzą Twoje dzieci, a w sklepie za rogiem robisz zakupy. Myślisz, że warto byłoby coś zmienić na lepsze, bo czujesz się jak u siebie…

Jesteś u siebie! Wspólnie, w ramach kampanii „Jesteś u siebie. Zagłosuj!”  przekonaj swoich polskich sąsiadów by zarejestrowali się w spisie wyborców. Pamiętaj! Tylko w ten sposób Twój radny dowie się o Twoim i ich istnieniu i zapuka do was, w czasie kampanii. Pomoże rozwiązać problem! Uproszczony termin rejestracji do wyborów mija 25 listopada.

Nie pozostawaj w tyle. Weź sprawy w swoje ręce! Jesteś u siebie!

JUSZ wlacz sie w kampanie

Zapraszamy polskie aktywistki i aktywistów, polskie szkoły, grupy znajomych, polskie instytucje i parafie. Wszystkich, którym zależy na wspólnej zmianie otaczającej nas rzeczywistości. Realizując nasze zadania możesz liczyć na nasze wsparcie! Będziemy służyli radą, pomagali organizować spotkania, udostęniali bezpłatne materiały promocyjne – plakaty, ulotki, filmy.

Czas najwyższy pójść dalej! Zrobić kolejny krok i zmieniać otaczającą Cię rzeczywistość!

 

www.jestesusiebie.org

  • Razem z nami przeprowadzaj diagnozy lokalne – sonduj i zbieraj opinie o tym, co nas boli, co warto poprawić, ale też, co jest dobre.
  • Razem z nami zachęcaj do rejestracji, pomagaj wypełniać formularze rejestracyjne, organizuj spotkania, plakatuj okolicę i rozdawaj ulotki o naszych prawach wyborczych.
  • Razem z nami, szukaj w swojej okolicy osób, które mogłyby reprezentować Polaków w samorzadzie lokalnym.

Jak tego możesz dokonać?

Zapraszamy na stronę www.JestesUSiebie.org, gdzie znajdziesz gotowe pakiety informacyjne związane z prawami wyborczymi Polaków oraz zasadami rejestracji i głosowania.

Dostaniesz gotowe instrukcje zadań do wykonania. Dzięki Twojej aktywności, więcej naszych Rodaków dowie się o możliwości udziału w wyborach.

Zespół Kampanii „Jestes u Siebie. Zagłosuj” będzie pracował z Tobą do końca roku i podpowie, jak zachęcać naszych rodaków do dopisania się do spisu wyboców.

Zapraszamy serdecznie!

Kontakt bezpośredni:
Artur Banaszkiewicz 0833833426, artur.banaszkiewicz@forumpolonia.org
Iwona Ciecwierz: iwona.ciecwierz@szkola-liderow.pl
Barnaba Dorda tel: 35 38 729 155 91,e-mail: barnaba.dorda@forumpolonia.org

Celem kampanii “Jesteś u siebie. Zagłosuj!” jest zwiększenie roli środowisk polonijnych w samorządzie terytorialnym, a także zwiększenie ich partycypacji w życiu politycznym i społecznym Irlandii. Chcemy zachęcić do dyskusji o lokalnych problemach, funkcjonowaniu władz samorządowych oraz  przekonać członków polskich społeczności lokalnych do zainteresowania się działaniami podejmowanymi przez władze lokalne (irlandzkie), a tym samym podnieść świadomość możliwości wpływania na to, co się dzieje w ich miejscach zamieszkania.

Kampania prowadzona jest przez Forum Polonia (Irlandia) i Stowarzyszenie Szkoła Liderów dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.