Początek roku w Irlandii zapowiada się całkiem ciekawie, przynajmniej dla dzieci. Już 26 stycznia Zieloną Wyspę odwiedzi objazdowy Teatr Kukiełkowy „Pinokio”.
Artyści wystąpią 26 stycznia 2013 r. w Dublinie o 17:00 i Galway o 10:00 oraz 27 stycznia 10:00 w Polskiej Szkole w Carlow, gdzie przedstawią sztukę ”Porwanie Księżniczki”.

A o czym jest bajka? Trójka przyjaciół: kot, kogut i lisica, postanawiają ruszyć na pomoc porwanej księżniczce. Gdy ją odnajdują, okazuje się, że dziewczynka została zaczarowana przez cygana. Od tej pory straciła nie tylko urodę, ale i stała się bardzo kapryśna. Czy naszym przyjaciołom uda się uciec, przed goniącym ich cyganem? Czy brzydka dziewczynka zmieni się znów w piękną księżniczkę? Odpowiedź poznają, Ci, którzy wybiorą się na sztukę.

Teatr Lalek „Pinokio” działa na rynku już ponad 12 lat, docierając ze swoją ofertą do miast i wsi niemalże całej Polski oraz za granicą. Na stronie teatru czytamy: ,,To co robimy to połączenie pasji, profesjonalizmu i chęci uczenia dzieci poprzez zabawę. Pobudzamy ich wyobraźnię, uczymy nowych zdolności, pokazujemy, że istnieje jeszcze inny świat poza tym, znanym z monitora telewizora czy komputera. Zajmujemy się tworzeniem i animacją spektakli. Organizujemy warsztaty i zabawy dla dzieci. Edukacja teatralna ukazuje najważniejsze wartości w życiu, takie jak: miłość, dobroć i uczciwość. Nasze spektakle są wzbogacone o treści wychowawcze i dydaktyczne z elementami bajkoterapii. Nasz repertuar to 14 przygotowanych specjalnie dla dzieci spektakli o różnorodnej tematyce. Przedstawienia wzbogacone są piękną, ręcznie malowaną scenografią i kukiełkami własnej produkcji. Muzyka jest nagrana studyjnie z udziałem profesjonalnych aktorów. Nasi animatorzy przybliżają świat teatru oraz prezentują sztukę animacji kukiełkami. Tylko u nas jest możliwość obejrzenia kukiełki przez każde Dziecko!”.

Na występy w Dublinie i Galway aktorzy przywiozą nie tylko lalki biorące udział w teatrzyku, ale i te w strojach w strojach góralskich (wysokość około 140cm).
Ponadto dla naszych milusińskich przewidziano niespodzianki w postaci kolorowego konfetti (albo deszczyku pieniążków) oraz słodkiej niespodzianki, ufundowanej przez Cakefield Avenue.

Każdemu dziecku zostanie też przybita pieczęć Teatrzyku.

Organizatorem występów Teatru Pinokio w Irlandii jest www.irlandiakoncerty.com.
Sponsorzy wydarzenia: Medicus Medical Centre, FastKurier, Foodland Galway, MMM Family Bakery oraz Cakfield Avenue.

Przedstawienia odbędą się w:
26 stycznia, godz. 10.00
Polska Szkoła w Galway, Holy Trinity National School, Walter Macken Road, Mervue

26 stycznia, godz. 17.00, Radisson Blu Hotel, Dublin Airport, Dublin

Wydarzenie będzie miało miejsce 27 stycznia 10:00 w Polskiej Szkole w Carlow, aula w budynku Bishop Foley School, Station Road, Carlow.

Bilety do nabycia w sklepach od 24 grudnia:

>> Dublin:
Mróz (Blanchardstown, Swords) / Boshka (Blanchardstown) / MagicSun (obok LitPol Lucan) / Polska Szkoła Dundalk (S. Gołębiewska) / Your English School (29/30 Usher’s Quay, Dublin 8).

>> Galway:
Sklep Polandia (Sean Mulvoy Road, Galway) / Sklep FOODLAND (Liosban Industrial E., Tuam Road, Galway) / Sklep FOODLAND (Unit 4, Doughiska Road w Galaway) / Polska Szkoła Galway (A. Grochola).

>> Carlow: Bilety dla uczniów Polskiej Szkoły w Carlow: Kierownik Polskiej Społecznej Szkoły w Carlow – Katarzyna Gurzawska.

>> Internet – (sprzedaż już wystartowała):
http://www.bilety.gazeta.ie/events/info/52

Więcej informacji o przedstawieniu na www.irlandiakoncerty.com/pinokio2013

Share