Jest to świetna okazja, aby osobiście poznać kandydatów oraz zapytać o ich stanowisko wobec konkretnych zagadnień, które Cię interesują. Oto przykładowe pytania, które możesz zadać podczas rozmowy:

  1. Jak rozumiesz pojęcie integracji migrantów i jak zamierzasz wspierać proces integracji w Irlandii? Co do tej pory zrobiłeś w tej sprawie? (How do you understand migrant’s integration and how would you like to improve the integration process in Ireland? What you have done about this so far?)
  2. Jakie, wg Ciebie, są główne problemy i wyzwania integracji migrantów w naszym hrabstwie i jakbyś się nimi zajął gdybyś został wybrany na urząd radnego? (In your view what are the main issues and challenges facing new communities in our council area and how would you address them if elected to the local Council?)
  3. Jak wspierałbyć dialog i budowanie mostów między różnymi społecznościami imigranckimi a irlandzkim społeczeństwem? (How would you support the dialogue and building bridges between diverse migrant communities and the wider Irish community?)

Canvassing (ang.) to prowadzenie kampanii wyborczej w terenie przez kandydatów w wyborach w Irlandii. Wtedy nie tylko można ich spotkać na ulicy, czy mogą zapukać do Twoich drzwi, ale też można pomóc danemu kandydatowi w prowadzeniu canvassingu. To świetna okazja, aby lepiej poznać kandydata do rady miasta albo hrabstwa, podjąć z nim współpracę i zdobyć bezcenne doświadczenie, poznać mieszkańców swojej dzielnicy, porozmawiać o lokalnych sprawach i życiu. Może zdarzyć się, że na swojej drodze podczas canvassingu spotkacie z kandydatem mieszkańca dzielnicy narodowości polskiej, który z wielką przyjemnością uzyska więcej informacji o wyborach po polsku, pozna kandydata do rady miasta albo hrabstwa i uzyska więcej informacji o jego programie wyborczym. Serdecznie zachęcamy do takiej współpracy.

Share