Census 2016

Forum Polonia razem z innymi organizacjami prowadzi akcję informującą o zbliżającym się Spisie Powszechnym. Chcemy zachęcić Polaków zamieszkujących Zieloną Wyspę by 24 kwietnia 2016 roku rzetelnie wypełnili kwestionariusze Censusu, szczególnie zwracając uwagę na narodowość i język jakim posługują się w swoich domach. Tak samo jak to zrobili podczas poprzedniego Censusu w 2011. Idziemy na ilość, spiszmy się dobrze!

Kampania Idziemy na Ilość – Spisz się Dobrze! Jesteśmy otwarci na współpracę i bardzo zachęcamy organizacje polskie i polonijne, szkoły, indywidualne jednostki do przyłączenia się do działania w celu wspólnej mobilizacji i zachęcenia Polaków do udziału w spisie powszechnym. Chcesz dowiedzieć się więcej o kampanii? Kliknij TUTAJ.

Census 2016: Osoby zamieszkujące na terenie kraju mają obowiązek prawny uczestnictwa w spisie. Jest on określony w paragrafie 26. powyższej Ustawy z 1993 r. Obywatele którzy nie dopełnią obowiązku i odmówią udzielenia informacji bądź podadzą nieprawdziwe informacje, podlegają karze grzywny do 44,440 EUR. Więcej o samym Censusie możesz znaleźć TUTAJ.

Share