„Well done  ladies you were great” to zdanie towarzyszyło każdemu uczestnikowi podczas ostatniej niedzieli, gdzie ponad dziesięć tysięcy kobiet w tym liczny odsetek mężczyzn przebranych w stroje kobiece wzięło udział w charytatywnej imprezie jaką jest Mini Woman Maraton w Cork. W tym dniu nie zabrakło również i reprezentantów Polonii. Centrum Together Razem, wystartowało już drugi rok w tej prestiżowej imprezie. Wśród uczestników oprócz sympatyków Centrum Together-Razem pierwszy raz uczestniczyli również w znacznej liczbie seniorzy z działającej w Together grupy „Kawa czy Herbata”.

autor: Agnieszka Michalec

grupa przed biegiem

W tym roku biegliśmy wszyscy dla integracji oraz  przeciwko wykluczeniu społecznemu.
Środki zebrane trafią na kontynuacje programów wspierania integracji w Together-Razem atakże by wspomagać tych potrzebujących  aby nie zostali wykluczeni społecznie. Pan Marek Dunst z Polski, który jest osobą sparaliżowaną i wymaga długotrwałej rehabilitacji został wybrany przez grupę i również dla niego zbierane są środki. Pan Marek potrzebuje wsparcia, aby w pełni powrócić do aktywnego życia społecznego. Tego rocznym sponsorem grupy było Centrum Medyczne Medicus z Cork, któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie i dofinansowanie do zakupu koszulek, które pozwoliły na ujednolicenie grupy kolorystycznie i jak również na przygotowanie poczęstunku dla biegaczy.

Zarówno przebieg Maratonu jak i atmosfera  jaka towarzyszyła całej imprezie okazała się ogromnym sukcesem. Od uczestników biegu z Centrum Together usłyszeliśmy mnóstwo pochlebnych opinii m.in. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się nam wziąć udział w tak znakomitej imprezie, mieć odwagę przezwyciężyć swoje słabości i wystartować kończąc go wspólnie na mecie. Atmosfera  jaka panowała wśród osób, tłumu bo inaczej się nie da opisać ilości biegaczy była niesamowita. Można było ją wyczuć już od samych przygotowań, startu, a kończąc na mecie. Widać było solidarność osób w imię  najróżniejszych potrzeb, obranych celów oraz spełnienia marzeń niejednego biegacza.”

Grupa zmierza na start

Grupa zmierza na start

Każdy uczestnik Mini Womans Maratonu miał cel, każdy uczestnik wierzył w idee i słuszność swojego udziału w maratonie, każdy uczestnik miał  intencje z którą stanął na starcie, każdy chciał zaprezentować to kim jest, dla kogo to robi i w jakiej sprawie. Ze zdjęć oraz obserwacji relacji z imprezy można zaobserwować ogromną ilość  instytucji charytatywnych, działań społecznych bądź prywatnych intencji z jakimi osoby prywatne wzięły udział w Mini Womans Maratonie. Było to niesamowite przeżycie mieć możliwość doświadczenia i solidaryzowania się z innymi w tym dniu, gdzie wszyscy byli zwycięzcami, niezależnie od zajętego miejsca, każdy uczestnik jest bohaterem.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku grupa z Centrum Together wystartujemy w takim samym składzie lub tylko większym. Impreza ta dodała olbrzymiego zastrzyku pozytywnej energii oraz zachęty do biegania i uprawiania zdrowego stylu życia.

Evening Echo Women’s Mini Marathon jest największą imprezą tego rodzaju o okręgu Munster w Irlandii. Wydarzenie to zostało zapoczątkowane w 1980 roku, gdzie liczba uczestników wzrosła do niewiarygodnej liczby jaką było ponad dziesięć tysięcy kobiet w tym roku. Nie wiarygodnym jest również fakt, iż każdy może w nim wziąć udział począwszy od dzieci, które ukończyły 8 rok życia  poprzez  osoby niepełnosprawne, dominującą grupę kobiet w tym maratonie jak i mężczyzn, którzy  poprzebierani w najróżniejsze stroje wtapiają się w tłum. Wydarzenie to daje możliwość biegaczom, chodziarzom, grupom przyjaciół, indywidualnym uczestnikom wziąć udział w imprezie niezależnie od kondycji fizycznej, liczył się cel i solidarność z potrzebującymi oraz dobra zabawa, której tego dnia nie brakuje.

Setki tysięcy euro zostało zebranych na potrzeby lokalnych, krajowych oraz międzynarodowych instytucji charytatywnych w okresie trzech ostatnich dekad, gdzie sami uczestnicy decydują, którą organizację pragną wesprzeć. Evening Echo Mini Woman’s Maraton wpisał się na stałe do kalendarza każdej organizacji charytatywnej w terenie Irlandii w tym Centrum Together – Razem. Także i w tym roku 15 września 2013 kolejne osoby, kolejne potrzeby, kolejne marzenia za pomocą jednostek i grup biorących w nich udział stają się być możliwe do zrealizowania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wsparcie i obecność tego dnia. Well done everyone you were great !!!

Share