Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

15 czerwca polskie pieśni w ramach szkolnego pikniku w Limerick!

Już 15 czerwca podczas pikniku organizowanego przez Polską Szkołę w Limerick odbędzie się koncert grupy śpiewaczej “Kartoflisko” – w ramach roku kolbergowskiego! To prawdziwa gratka dla miłośników przepięknej polskiej muzyki ludowej!

Plakat_v3Grupa Śpiewacza „Kartoflisko”, powstała podczas warsztatów emisji głosu i białego śpiewu, prowadzonych przez „Polski Teatr w Limerick” .  W skład grupy wchodzą rodzice dzieci uczęszczających do Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej (Polskiej Szkoły w Limerick).

Inspiracją do powstania prezentacji „Tradycyjne Pieśni Polskie”, były pieśni regionalne: Podkarpacia, Rzeszowszczyzny, Lubelszczyzny, a także utwory polskich poetów takich jak Maria Konopnicka, Leopold Staff oraz Kazimierz Przerwa-Tetmajer.

Odkrywając głębię i piękno polskich  pieśni ludowych dotarliśmy do etapu, na którym  chcielibyśmy podzielić się naszą pasją z szerszą publicznością.

 

Na fotografii od lewej, stojąc: Marek Karpiak, Iwona Sibiga, Agnieszka Niedzielska, Marta Komarnicka-Dudek, Ewelina Kozakiewicz, Andrzej Dudek, poniżej: Andrzej Niedzielski, Szymon Kozakiewicz, Antonina Dudek, Mikołaj Dudek (w koszu ukryty).

16

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.