Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Czerwony Kapturek w Cork

Polski Teatr w Limerick i Akademia Razem zapraszają wszystkie dzieci na bajkę o “Czerwonym Kapturku”. Bajka o „Czerwonym Kapturku” to jedna z bardziej znanych i lubianych historii, zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Autor: Elżbieta Królik,  Centrum Together-Razem

Czerwony Kapturek wyrusza w drogę by zanieść lekarstwa chorej Babci, lecz nim dojdzie do domku ukochanej Babuni, napotyka na swojej drodze prawdziwe niebezpieczeństwo – wielkiego, głodnego i przebiegłego Wilka…  Przedstawienie odbędzie się w niedziele dnia 7 lutego o godzinie 16.00 w szkole Akademii Razem w szkole St. Maries of the Isle, na Bishop Street w samym centrum Cork.

Jak piszą aktorzy o swoim przedstawieniu: “Postanowiliśmy przyjrzeć się tej opowieści w sposób niebanalny i mamy nadzieję, że efekt naszych poszukiwań wyda się Państwu interesujący. Czerpiąc inspiracje z włoskiej „komedii dell’arte” oraz szeroko pojętego teatru formy, zabawiliśmy się teatralnymi konwencjami, zachowując jednocześnie sens i klasyczne przesłanie. W naszym przedstawieniu aktorzy na oczach widza przeobrażają się w grane przez siebie postacie, tworząc szeroką gamę wyrazistych charakterów. Istotnym elementem spektaklu jest muzyka w aranżacji Anny Bańko-Szumacher, w wykonaniu instrumentalistów oraz chóru „Cantate Deo”. Inspirowana klasyką oraz rockowymi standardami jest integralną częścią spektaklu, a muzycy i śpiewacy tworzą narrację na zasadzie „greckiego chóru”. Barwna, ruchoma scenografia podporządkowana jest zasadzie symboliki i funkcjonalności teatralnej, każdy element ma znaczenie i zastosowanie dramaturgiczne. Staraliśmy się, by przedstawienie miało charakter familijny i było atrakcyjne dla dzieciaków, starszaków oraz towarzyszących im rodziców. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie i dobrze bawić się podczas spektaklu, czego najserdeczniej Państwu życzymy.”

Bilety na przedstawienie w cenie €8 można nabyć w Centrum Together-Razem w Cork oraz w polskich sklepach: TOTU w Ballicoling, Rooster w Carrigtwohill, Pewex w Cork, Eurostock w Carrigaline, Julia w Midleton , Krówka w Mallow.

kapturak-01

Występują:

Monika Marendowska – Czerwony Kapturek

Monika Habrych – Matka Czerwonego Kapturka.

Aleksandra Styka – Babcia Czerwonego Kapturka.

Lidia Żeglińska – Gil, Wiewiórka.

Paweł Faliński – Gajowy.

Artur Maksymiuk – Wilk.

 

Aranżacje muzyczne: Anna Bańko-Szumacher “Cantate Deo”

Muzycy : Krystian Życiński, Monika Barabasz, Ewa Wolińska, Anna Bańko,Aleksandra Budzyńska,Sylwia Janke-Krygier

 

Projekt scenografii: „Polski Teatr w Limerick”

Wykonanie scenografii: Waldemar Szumacher, Krystian Życiński.

Dekoracja: Paweł Faliński, Artur Maksymiuk.

Opieka artystyczna: Marta Komarnicka–Dudek, Andrzej Dudek.

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.