Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Działasz na rzecz lokalnej społeczności w Irlandii? Dołącz do nas!

Forum Polonia w Irlandii oraz Instytut Spraw Publicznych w Warszawie zapraszają na szkolenie dla lokalnych liderów polonijnych w Irlandii, które odbędzie się 10 i 11 grudnia br. w hotelu Clayton Ballsbridge w Dublinie. Jest to drugie szkolenie kierowane do Polaków w Irlandii oraz czwarte organizowane przez w/w organizacje, dedykowane przedstawicielom mniejszości narodowych na Zielonej Wyspie.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się:
– Jak zaplanować strategię fundraisingową twojej organizacji?
– Jak pozyskać środki finansowe na realizacje projektów na poziomie lokalnym i generalnym w Irlandii?
– Jak skutecznie tworzyć projekty i pisać wnioski grantowe, aby były pozytywnie rozpatrzone w unijnych konkursach?
– Jak zaangażować się w życie polityczne w Irlandii i dlaczego warto?
– Jak startować w wyborach lokalnych z nominacją partii politycznej i jak planować kampanię wyborczą?
– Jak w praktyce wygląda współpraca z irlandzkimi dziennikarzami prasowymi i radiowymi oraz co można zrobić, aby była ona skuteczna?
– Co możesz zrobić dla siebie, aby być bardziej skutecznym w działaniu?
– Jak możesz wykorzystać Forum Polonię do rozwoju swojego oraz organizacji?bądź z nami 10 i 11 grudnia 2016 na szkoleniu w Dublinie. Przedsięwzięcie to nie tylko szkolenie ale przede wszystkim możliwość poznania innych działaczy społecznych i okazja, aby wymienić się doświadczeniami – dać się zainspirować i zainspirować innych.

Uczestnicy drugiej edycji szkoleń dla lokalnych liderów (październik 2016, Limerick)

Udział w przedsięwzięciu dla osób, które zakwalifikują się do projektu, jest bezpłatny. Tego typu szkolenie jest czwartym organizowanym przez Forum Polonię oraz Instytut Spraw Publicznych. Do tej pory szkolenia liderskie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż nie tylko dawały możliwość zdobycia wiedzy i rozwoju kompetencji liderskich, prezentowały warsztat pracy z mediami, dawały obraz współpracy organizacji pozarządowych w Irlandii oraz funkcjonowania irlandzkiego rządu na szczeblu generalnym i lokalnym, ale także były okazją do spotkań z irlandzkimi politykami, przedstawicielami dyplomacji oraz dawały możliwość poznania innych działaczy społecznych z całej Irlandii.

Uczestnicy pierwszej edycji szkoleń dla lokalnych liderów (wrzesień 2016, Dublin). Fotografia - Michał Sendrak.

Najbliższej edycji szkolenia towarzyszy zjazd Forum Polonia – czyli spotkanie przedstawicieli polskich organizacji i grup wolontariuszy w Irlandii oraz osób indywidualnych – aktywistów i działaczy społecznych, których aktywność skierowana jest na wzrost integracji, promowanie języka i kultury i tradycji polskiej oraz wzrost zaangażowania społecznego i politycznego Polaków w Irlandii. Szkolenie jest współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczpospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. Zaś Zjazd Forum Polonia jest współfinansowany przez Ambasadę RP w Dublinie oraz Radę Miasta Dublina.

Uczestnicy trzeciej edycji szkoleń dla lokalnych liderów (październik 2016, Dublin). Fotografia - Michał Sendrak.

Chęć udziału w przedsięwzięciu można zgłaszać poprzez formularz rekrutacyjny na stronie internetowej www.localleaders.eu.

Przesłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do przedsięwzięcia. W przypadku pytań, uprzejmie prosimy o kontakt pod numerem tel. 085 145 9906, e-mail: info@forumpolonia.org.

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.