Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Galeria Bezdomna w Ennis – Zaproszenie

W dniach 8smego i 9tego października odbędzie się w The Local (Newbridge Rd) druga Galeria Bezdomna w Ennis.  Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców miasta oraz okolic. Celem galerii jest umożliwienie prezentacji swojej twórczości: malarstwo, rzeźba, rękodzieło, taniec oraz muzyka.

Kontynuując zeszłoroczny sukces Galerii organizatorki: Katarzyna Dąbrowska i Sylwia Rusek postanowiły wybrać The Local po raz drugi jako miejsce wystawy. ,,Wbrew inicjatywie Galerii Bezdomnych postanowiłyśmy wybrać to samo miejsce. Niektóre zasady są po to, aby je łamać, a w naszym przypadku najważniejsze jest łączenie się pasją. The Local stał się naszym domem. Czujemy, że Galeria przestaje być bezdomna, a podczas tego rodzaju wystaw najważniejsza jest atmosfera, która powstaje dzięki lokalnym twórcom. Współpracujemy z artystami z Limerick i Shannon. Pasje powinny nas jednoczyć, dlatego chcemy się dzielić naszymi zainteresowaniami z innymi. Razem możemy więcej osiągnąć oraz inspirować się wzajemnie. Jestem bardzo zadowolona z zeszłorocznego sukcesu Galerii Bezdomnej i nie mogę się doczekać drugiej edycji” mówi Katarzyna Dąbrowska.

W atmosferze wernisażu i w kontakcie bezpośrednim z odbiorcami dla osób dla których fotografia oraz inne formy prezentowanej sztuki są formą spędzania wolnego czasu lub zajmują się swoją twórczością nieprofesjonalnie, a utworzenie swojej galerii to zbyt duży wydatek i często jest niemożliwe. Galeria nie ma ograniczeń tematycznych. Sposób prezentacji prac zależy od autora , a samo wystawienie się jest bezpłatne i wymaga jedynie własnej inwencji twórczej. ,,Lista na 2 edycję Galerii Bezdomnej w Ennis wzbogacała się bardzo szybko o nowych artystów i poszczególne prace wystawowe co nas bardzo cieszy ponieważ jest wielu zainteresowanych utalentowanych osób w naszym otoczeniu. Będzie można obejrzeć prace i występy nie tylko naszych rodaków, ale i lokalnych artystów między innymi grupa Helen-Irish Step Dance, Tatjana Merzvinska-Art, Emer Rocks-Art, Ronnie O’Neill-Ronniesbears, Karolina Pajenckovskyte-Art i wielu innych. Na drugą edycję Galerii powróciła również część ubiegłorocznych artystów. Galeria Bezdomna to nie tylko wystawa prac jest to także interesujące doświadczenie i czas spędzony w gronie wspaniałych utalentowanych ludzi. Naszymi najmłodszymi interesantami Galerii Bezdomnej zajmie się znana nam Magdalena Ulbrych-Ograbek, która przygotowuje kącik dla dzieci, czeka ich wspaniała zabawa. Myślę, że ta edycja również przyniesie wielki sukces. Zapraszamy wszystkich na Galerię Bezdomną, aby podziwiać zapierające dech w piersiach wystawy.” mówi Sylwia Rusek.
1111
Ennis jest doskonałym miejscem na tego typu inicjatywę ponieważ mieszka w nim wielu artystów amatorów, a także profesjonalistów. Galeria Bezdomna odbywała się do tej pory w 80 krajach. Swoją twórczość zaprezentowali artyści w Anglii,  Polsce, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Austrii. W zeszłym roku swoje prace zaprezentowało 29 artystów, w tym roku będzie ich więcej ok. 40-50. Lista jest ruchoma, ponieważ do ostatniej chwili trwają rotacje. Lokalni twórcy z Ennis współpracują z artystami z Limerick, ponieważ wspólnie mogą zorganizować więcej imprez kulturalnych takich jak: Noc Kupały, Dożynki w Limerick i w Ennis, Galeria Bezdomna. Mamy nadzieję, że na naszą Galerię co roku będzie przybywać wystawiających. Współpraca Ennis, Limerick i Shannon to nasza wspólna inicjatywa, która dodaje nam skrzydeł. Dwa dni Galerii Bezdomnej przepełnione będą kulturą, muzyką, tańcem i dobrą zabawą. Wystąpią m.in. zespół Theresy z Limerick, zobaczymy pokaz Capoeiry grupy Mestre Piau z Ennis, grupa taneczna Zumba Mayas oraz Inisowiacy zaprezentują tańce lokalne. To z całą pewnością nie koniec atrakcji.

Przez dwa dni możecie odwiedzić Galerię i zobaczyć twórczość lokalnych artystów amatorów oraz profesjonalistów. Na gości czeka wiele atrakcji oraz niespodzianek. Artyści pomagają nam w organizacji wydarzenia,  współpracujemy ze stowarzyszeniem Polish Irish Association (PIA) oraz z grupą Kupałowców z Limerick, mamy również kilku sponsorów.  Za pomoc i zaangażowanie serdecznie wszystkim dziękujemy.

Godziny otwarcia galerii:
Sobota: 12-20, niedziela 14-20
The Local, 1 Newbridge Road
Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.