Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Justyna Cwojdzińska i Agnieszka Wieczorkowska wyróżnione w konkursie „Wybitny Polak”

Wśród tegorocznych laureatów konkursu „Wybitny Polak” w Irlandii znalazły się Agnieszka Wieczorkowska, związana z polskim harcerstwem w Irlandii i Justyna Cwojdzińska, dyrektor Polish Art Festival – obie działaczki Forum Polonia. Konkurs został zorganizowany przez Klub Twórczego Myślenia z Limerick, Fundację Polskiego Godła Promocyjnego pod honorowym patronatem Pana Ambasadora Ryszarda Sarkowicza oraz Ambasady Polskiej w Dublinie. 


Agnieszka Wieczorkowska zwyciężyła w kategorii „Osobowość”. Agnieszka jest związana z wieloma polonijnymi, lokalnymi i imigranckimi projektami – organizuje wydarzenia i programy integracyjne, wspiera polskie rodziny w Irlandii działając m.in w Gromadce Skrzatów ZHP o nazwie „Smartusie”, gdzie prowadzi zajęcia harcerskie dla dzieci w Domu Polskim oraz Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Dublinie. Jako członek Komitetu Sterującego Forum Polonia koordynuje projekty promujące aktywne obywatelstwo. W 2014r była kandydatką do Rady Miasta Dublina.

justyna-cwojdzinskaJustyna Cwojdzińska wygrała w kategorii ‚Kultura‘. Polish Art Festival, który organizuje w Limerick od 10 lat, promuje polskich artystów tworzących w Irlandii, polską i polonijną sztukę i rękodzieło. Dzięki otwarciu na inne nacje, festiwal daje też szansę na tworzenie wspólnej jakości wynikającej tej z miedzykulturowej wymiany. Warto dodać, że Justyna działa również na szerszym polu polonijnym, a także prowadzi własny biznes związany z nauką języka angielskiego i rozwojem zawodowym.

 

Forum Polonia, organizacja do której należą obie laureatki jest platformą współpracy i wymiany informacji, skupiającą liderów środowisk polonijnych i organizacje z całej Irlandii. Uważamy, że wielu Polaków w Irlandii zasługuje na wyróżnienia za ich działalność społeczną czy innowacyjność w swojej branży. Inspirują, pomagają, promują kulturę polska, są cenieni w swoich środowiskach lokalnych, czy sektorach rynku. Uważamy, że warto o nich wszystkich mówić, nie tylko przy okazji konkursów. Dzielmy się do dobrymi historiami i przykładami. Wierzymy, że wszyscy nominowani i wyróżnieni stanowić będą dla wielu inspirację.

Forum Polonia gratuluje wszystkim wyróżnionym. Obok Agnieszki i Justyny, laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali: Maja Ulej (Biznes), właścicielka MMCookies; Bożena Cierlik (Nauka), wykładowczyni na Cork University i dyrektor Centrum Together-Razem orazMarcin Piotrowski („Młody Polak”), animator kultury i społecznik, sekretarz Polish Irish Association w Ennis.

Nagrody zostaną wręczone w II połowie roku na uroczystości w Ambasadzie. Wszyscy Laureaci biorą automatycznie udział w międzynarodowej edycji „Wybitnego Polaka” i mają szansę na wygranie kolejnej statuetki w Polsce.

Konkurs „Wybitny Polak” to inicjatywa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Jego głównym celem jest wykreowanie pozytywnego wizerunku Polaków, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces w kraju i poza jego granicami. To okazja do zaprezentowania osób, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie, a także do przybliżenia sylwetek tych rodaków, którzy bardzo często  znani i szanowani na emigracji, pozostają zupełnie anonimowi dla nas – Polaków mieszkających w kraju.

Oficjalnym organizatorem konkursu w Irlandii jest Klub Twórczego Myślenia z Limerick,  a honorowym patronatem konkurs objął Pan Ambasador Ryszard Sarkowicz oraz Ambasada Polska w Dublinie. Do udziału zostało zgłoszonych 17 kandydatów, a wyboru laureatów dokonała 10 – osobowa komisja składająca się z osób zamieszkałych w całej Irlandii, reprezentantów różnych sektorów życia oraz polskich dyplomatów.

Pełna lista osób wyróżnionych, nominowanych oraz członków Komisji dostępna jest na stronie Klubu Twórczego Myślenia Limerick www.klubtworczegomyslenia.eu .

 

www.ForumPolonia.org  Info@forumpolonia.org

Zjazd FP 2014

 

Podpis do zdjęcia: Zjazd członków Forum Polonia 2014 – Zapraszamy na forum.

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.