Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Konferencja historyczna “Polska i Irlandia w I Wojnie Światowej”

W imieniu Discover Poland, Dublin City Council oraz naszych sponsorów, zapraszamy wszystkich  na konferencję historyczną, pod tytułem ‘’Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny. Polska i Irlandia w I Wojnie Światowej”, która odbędzię się 22 listopada 2014 w hotelu Wynns w Dublinie.  

republikanieSeria czterech wykładów, zaprezentowanych przez Dr. Gabriela Dohertyego, Dr. Bożenę Cierlik oraz Panów Davida McCalliona i Jakuba Kacprzaka, przybliży kulisy polityczne i militarne sytuacji Polski i Irlandii w czasie pierwszego konfliktu, który objął trzy kontynenty, a jego ofiary liczono w milionach. Zaprezentowane materiały ukażą podobieństwa i różnice pomiędzy Polską a Irlandią, które wchodziły do konfliktu jako części potężnych imperiów, a u schyłku konfliktu prężnie wychodziły naprzeciw swej niepodległości i możliwości trwałego powrotu na mapy świata.

Całości towarzyszyć będzie wystawa militariów i pamiątek z tamtego okresu, pochodzące ze zbiorów prywatnego muzeum ‘’War Years Remembered’’ z Irlandii Północnej.

Konferencja rozpocznie się o 10.00 rano w sali balowej Wynn’s Hotel na Abbey Street, Dublin 1 i będzie złożona z czterech 45-minutowych wykładów  z krótkimi podsumowaniami i sesjami pytań do prelegentów. O godzinie 13.00 przewidziana jest półgodzinna przerwa na lunch ze skromnym poczęstunkiem. Po szczegóły zapraszamy na stronę:  www.facebook.com/discovering.poland .

Zapraszamy serdecznie!

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.