Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Ostatni dzień rekrutacji na staże samorządowe w Irlandii

Jeżeli angażujesz się społecznie lub politycznie, chciałbyś/ chciałabyś być bardziej aktywny/aktywna w tym obszarze? Pragniesz poznać pracę radnych i irlandzkich władz lokalnych? Zgłoś się do programu stażów samorządowych w Irlandii. Tylko dzisiaj do końca dnia czekamy na aplikacje kandydatów na staże samorządowe w Dublinie.

Od września do grudnia 2016 roku Forum Polonia, Instytut Spraw Publicznych we współpracy z Immigrant Council of Ireland organizuje staże polityczne z radnymi miasta Dublina. Jest to pilotażowy program, który ma umożliwić osobom dla których Irlandia to drugi dom, start do kariery zawodowej na szczeblu lokalnym.

Stażyści nie tylko będą mieli możliwość uczestniczyć w stażach i współpracować z radnymi i radą miasta Dublina, ale także wziąć udział w specjalnych szkoleniach liderskich mających pomóc im w zarządzaniu społecznymi projektami, umożliwić zdobycie wiedzy na temat irlandzkiego systemu samorządowego oraz wzmocnić kompetencje oraz networking tak, aby budować silną polską diasporę w Irlandii. Z podobnego programu stażowego skorzystali kilka lat temu liderzy polonijni  – późniejsi niezależni kandydaci w irlandzkich wyborach samorządowych w 2014 roku. Według Rafała Kornatki „program był bardzo ciekawy i inspirujący. Można było uczestniczyć w codziennym życiu radnego biorąc udział w spotkaniach z lokalnymi wyborcami czy też obradach rady miasta lub gminy. Wartością dodana była możliwość poznania osób o podobnych zainteresowaniach oraz znanych osób ze świata ‎irlandzkiej polityki. Program zdecydowanie polecam osobom rozważającym start w wyborach samorządowych. Udział w nim z pewnością dodaje pewności siebie, jak i pozwala zapoznać się ze sprawami dotyczącymi danego rejonu”.

10339669_293257054174681_5152242830984932782_n

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie CV w języku angielskim na adres: dccinterns@forumpolonia.org. Do aplikacji prosimy załączyć dokument z odpowiedzią na pytanie: Dlaczego chcesz uczestniczyć w programie? maksimum 300 słów.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 19 lipca w Dublinie. Projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej oraz Senatu RP. Więcej informacji o projekcie, rekrutacji i warunkach staży na stronie www.forumpolonia.org/lokalniliderzy

staze_plakat_pl

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.