Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Wilki z koncertami w Irlandii!

W latach 90-tych cała Polska śpiewała piosenki z debiutanckiej płyty WILKÓW: Son of The Blue Sky, Aborygen, czy Eli Lama Sabachtani. Album błyskawicznie pokrył się platyną (250 tysięcy egzemplarzy). Po wielkim sukcesie zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie bez przerwy przez 3 lata, aby następnie nieoczekiwanie na kilka lat zawiesić działalność. Robert Gawliński zajął się swoją solową karierą, która przyniosła m. in. hity “O sobie samym” i “Nie stało się nic”. W 2002 roku WILKI wykonały brawurowy come back z płytą “4″, której sprzedaż osiągnęła 100 tysięcy egzemplarzy.

ZBIOROWY DO GAZET.psd

Piosenki “Baśka” oraz “Urke” nie były jednorazowym sukcesem. Później zespół wydał jeszcze 2 studyjne płyty, które także przyniosły wiele przebojów oraz pokryły się złotem. “Bohema”, “Love Story”, “Słońce pokonał cień”, “Here I am”, „Na zawsze i na wieczność” – to tylko niektóre z hitów zespołu. W 2009 roku grupa została zaproszona do udziału w koncercie z kultowej na całym świecie serii MTV Unplugged. Był to elitarny występ, w niezwykłym klimacie, wyłącznie dla najwierniejszych fanów i grona najbliższych przyjaciół, podczas którego powstał album live – kolejna Złota Płyta w historii zespołu i kolejny raz drogi muzyków się rozeszły, tym razem jednak na krócej. W 2011 roku, półtorarocznej przerwie zespół wrócił na scenę w odświeżonym składzie. Trzon grupy tworzą Robert Gawliński, Mikis Cupas i Hubert Gasiul. Do Wilków dołączył nowy basista, Staszek Wróbel (Nosowska, Paula i Karol) i Maciek Gładysz (Human, Bartosiewicz, Gawliński, Urszula). Zespół intensywnie koncertuje ciesząc się niesłabnącą sympatią publiczności, a zwłaszcza kobiet w każdym przedziale wiekowym 6 listopadaWilki wróciły z nowym albumem “Światło i mrok”.

Zespół ponownie szczytuje na listach przebojów największych rozgłośni radiowych w Polsce.
Natura, życie, wolność , Kobieta. Wszystko to, co łączy najpiękniejsze piosenki o miłość. Ponad to troska o Matkę Ziemię i hippisowskie spojrzenie na świat.
Dźwięki gitar, romantyczne ballady wprowadzają nas w mroczny i szamański świat. Świat, który znają fani Wilków.
Nowa płyta potwierdza, że warto było czekać na jej premierę. Singiel ,,Czystego serca,, promujący krążek znalazł się na najwyższych pozycjach list przebojów.

Bilety online
www.irlandiakoncerty.com
www.gazeta.ie
Koncerty odbeda sie
23.05-Galway-Kellys Bar
24.05-Cork-Crane Lane
25.05-Dublin-The Village

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.