W dniu 10 października 2013  Centrum Together-Razem świętowało swoją VII rocznice powstania.  Dokładnie siedem lat temu dzięki uprzejmości Saint Vincent de Paul na Tuckey Street grupka wolontariuszy rozpoczęła działania pomocowe pod nazwą Centrum Wsparcia i Profilaktyki „Together-Razem”.  

Autor: Elżbieta Królik

wolontariusze Centrum

Centrum Together-Razem ewoluowało z nieformalnej grupy wsparcia poprzez zarejestrowane stowarzyszenie,  od roku 2010 jako organizacja pożytku publicznego Charity aż do roku 2012 kiedy zgodnie z wymogami  Revenue dla Charities organizacja została wpisana do rejestru CRO  jako bezkapitałowa spółka osiągając kolejny krok swoim rozwoju.

prezentacja pracy CentrumUroczysta gala obfitowała w szczegółowe informacje dotyczące działalności, ale również w krótki program artystyczny, jednakże jego najważniejszą częścią było uhonorowanie tych wszystkich, którzy w roku 2012 szczególnie przyczynili się dla rozwoju organizacji i wspierali działalność Together-Razem. Jak mówił prowadzący galę Marcin Szczerbiński  „Tego wieczora dziękujemy tym co byli z nami  i dzięki którym mogliśmy prowadzić projekty Centrum w roku 2012 a które są właśnie przygotowywane z myślą dla naszej społeczności w Cork”.

W czasie jubileuszowego wieczoru zaprezentowano skrót dokonań organizacji z poprzednich dwóch lat, a także wręczono nagrody – krysztatłowe wygrawerowane statuetki w dwóch kategoriach: Przyjaciel Together-Razem Roku 2013 i  Darczyńca Roku 2013. Statuetki otrzymali m.in. Cork Migrant Centre, Saint Vincent de Paul (oddział w Corku), a także wielu polskich przedsiębiorców z rejonu Corku, którzy wspierają organizację.

Uhonorowano również koordynatorkę grupy teatralnej „Bric a Brac”, Monikę Kucharską, a także grupę seniorów „Kawa czy Herbata”,  którzy  aktywnie udzielają się we wszystkich projektach Together Razem i pomagają w wielu sprawach organizacyjnych.  

ponad 100 zaproszonych gosciDyrektor Centrum Wojciech Białek kierując swoje słowa do wszystkich na zakończenie powiedział „Dziękujemy za Waszą niezmienną pomoc i za to że zawsze możemy liczyć na Was. Dziękujemy za to że możemy być Razem”

Na zakończenie oficjalnej części wystąpili członkowie grupy „Bric a Brac”, którzy wykonali kilka świetnych piosenek angażując publiczność do wspólnego śpiewania. Wieczór zakończył się wspólną zabawą taneczną przy dźwiękach polskich szlagierów.

 

Share