Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Darmowy webinar “Prawne aspekty działalności organizacji polonijnej” 9 września o godzinie 19:00

W ramach cyklu szkoleń “Aktywna Polonia” skierowanego do Polaków działających w organizacjach polonijnych albo zainteresowanych takimi działaniami zapraszamy chętne osoby do rejestracji na kolejny już webinar dotyczący prawnych aspektów prowadzenia działalności organizacji polonijnej.
Webinar prowadzić będzie Marcin Szulc, prawnik z kancelarii Rostra w Dublinie. 

Webinar “Prawne aspekty działalności organizacji polonijnej” odbędzie się na 9 września, w najbliższy czwartek o godzinie 19:00 na platformie zoom.

Aby wziąć udział konieczna jest rejestracja!

LINK
KLIKNIJ TUTAJ

W jego trakcie prowadzący Marcin Szulc, prawnik i właściciel kancelarii Rostra w Dublinie opowie o przepisach, i odpowiedzialności prawnej,  o którzych działacze polonijni powinni wiedzieć zajmując się działalnością polonijną w ramach prowadzonych przez siebie organizacji. Marcin skoncentruje się między innymi na:

  1. Zobowiązania prawne organizacji, czyli: o co musza zadbać i co byłoby dobrze zrobić żeby zgodnie z przepisami prowadzić swoją działalność (na przykład jesli wynajmują budynek, zatrudniają pracownikow, maja wolontariuszy, pracują z dziećmi, robią imprezy na świeżym powietrzu … )
  2. Odpowiedzialność prawna organizacji polonijnej na przykładach: podmiotów zarejestrowanych w CRO (non-profit), szkół polonijnych i zwykłych klubów nie posiadających osobowości prawnej
  3. Ubezpieczenia/odpowiedzialność cywilnoprawna, karnoprawna organizacji/szkół/stowarzyszeń.

Jeśli macie Państwo konkretne pytania do Marcina, prosimy je wysłać wcześniej na adres mailowy info@forumpolonia.org, albo zadać je podczas rejestracji do webinaru.

TUTAJ REJESTRACJA : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdzKOUMjlF4S82SHzFXvsLCFeiC_NUdMfvlVavLNM78vRIelw/viewform?usp=sf_link

Webinar odbywa się w ramach cyklu szkoleń pt” Aktywna Polonia” i realizowany przez Forum Polonia we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie.

Share

Tagi:

Kategoria: Bez kategorii

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.