12 lutego, w audycji The Right Hook, gościem Georga Hook’a był Wojtek Kostka, członek Komisji Rewizyjnej Forum Polonia. Opowiadał o Polsce w okresie II Wojny Światowej i skomplikowanych relacjach polsko-rosyjskich. Zaproszenie do audycji była odpowiedzią na nasz list skierowany do redakcji radia Newstalk, w którym wyraziliśmy nasza krytykę co do krzywdzących opinii na temat Polski przedstawianych podczas programu z 26 stycznia. 

Link do audycji można znaleźć tutaj: http://www.newstalk.com/The-anniversary-of-the-liberation-of-Auschwitz

85089_54_news_hub_80773_588x448Program George’a Hook’a nadawany codziennie w godzinach popoludniowych w radiu Newstalk jest jednym z najpopularniejszych audycji radiowych. W programie z 26 stycznia dotyczącym obchodów 70-lecia wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, George Hook rozmawial z zaproszonym do studia ekspertem z Russia Beyond the Headlines o roli Polski podczas II Wojny Swiatowej, o niezaproszaniu z powodów politycznych prezydenta Rosji na obchody wyzwolenia obozu i o sympatiach prorosyjskich Prezydenta Kaczyńskiego.

 

W odpowiedzi na krzywdzący materiał radiowy, skierowaliśmy list otwarty do redakcji Newstalk, w odpowiedzi na który zaproszono nas do udziału w audycji. Wojciech Kostka, członek komisji rewizyjnej Forum Polonia rozmawiał na temat Powstania Warszawskiego, paktu Ribbentrop-Mołotow, filmu Ida oraz zwrócił uwagę, że warto zapraszać do studia osoby wywodzące się z największej mniejszości zamieszkującej Irlandię, by dyskutować na temat dotyczące historii Polski i jej spraw bieżących. Posłuchajcie sami.

http://www.newstalk.com/The-anniversary-of-the-liberation-of-Auschwitz

List otwarty został przygotowany wspólnie przez aktywistów polonijnych  i reprezentantów organizacji polonijnych, w tym Together-Razem z Cork, Fipica z Dublina, Polish Art Festival Limerick.

Share