Polski zespoły folkowe: Kapela Maliszów, The Suprtonic Orchestra, Kapela Tadirindum. Warsztaty taneczne, polskie jedzenie i piwo, wystawa polskich artystów tworzących w Irlandii, przegląd filmów krótkometrażowych, Adam Bielecki o zdobywaniu ośmiotysięczników. I wszechobecna polska dobra muzyka zmiksowana przez najlepszych polonijnych didżejów. To wszystko 21 maja w Dublinie w jednym miejscu w ramach PolskaEire Festival 2016.

Taste of Poland posterGłównym celem Taste of Poland jest promowanie polskich twórców realizujących swoje koncepcje artystyczne na Zielonej Wyspie oraz promocja polskiej kultury wśród międzynarodowej audiencji. Art Fest jak w soczewce obrazuje wpływ jaki Irlandia ma na polonijnych artystów i artyści na Irlandię.

Po poprzednich sukcesach Taste of Poland Art Fest i zasmakowaniu energii jaką wszyscy wspólnie wytworzyli, pomysł na smakowanie Polski jest kontynuowany i raz jeszcze będzie można spotkać się wspólnie w dobrej i harmonijnej atmosferze jednoczącej kultury. To wszystko w ramach Festiwalu PolskaEire, który świetnie wpisuje się w założenia wydarzenia.

W tym roku główną atrakcją wieczoru będzie koncert Kapeli Maliszów oraz dobrze znani dublińskiej publiczności The Supertonic Orchestra. Początek to wysokie C: o 16:30 koncert zespołu Tadirindum, fenomenalnego zespołu folkowego. Artyści również poprowadzą warsztaty taneczne wspólnie z grupą BalkanGroup.

malisze taste 16Kapela Maliszow jest jednym z najważniejszych i najbardziej uznanych zespołów grających polską muzykę tradycyjną, wyróżnionych na świecie jak i w Polsce. Dublinska The Supertonic Orchestra jest zespołem łączącym ze sobą polską muzykę tradycyjną z elementami muzyki klezmerskiej i bardziej nowoczesnymi formami jak jazz blues czy reggae. Można więc spodziewać się energetycznej dawki muzyki sięgającej do polskich korzeni.

Prawdziwą gratką dla miłośników przygód i sportów ekstremalnych będzie spotkanie z Adamem Bieleckim, słynnym wspinaczem wysokogórskim, zaangażowanym w program zimowego himalaizmu. Adam opowie o swoich dokonaniach, przygodach i o tym co trzeba zrobić i jak żeby móc wspinać się na najwyższe szczyty świata.

To wszystko i jeszcze więcej przy dobrym jedzeniu i polskim piwie. Będzie więc okazja żeby z wszystkimi artystami napić się i po prostu pogadać. Wszystkiego doprawią didżeje, ktorzy zapewnia świetna zabawę do późnych godzin.

Zaproście swoich irlandzkich znajomych, pokażcie im czym jest smak Polski!

Wszystko to już 21 ego Maja w Liberty Hall od godziny 16.00!

Wydarzenie organizowane jest przez SIPTU we współpracy z Forum Polonia w ramach festiwalu PolskaEire 2016.

Bilety w cenie €10 do nabycia: http://bilety.gazeta.ie/events/info/230

Strona: http://polskaeirefestival.org/events/taste-of-poland-artfest/

Facebook: https://www.facebook.com/events/1184024164954847/?active_tab=posts

 

bielecki taste 16orchestra taste 2016


tadirindum

 

 

Share