Minister Shatter do 9 maja zbiera referaty w ramach konsultacji społecznych dotyczące nowej polityki integracyjnej. To jest szansa  dla nas, osób zaangażowanych w szerokopojętą działalność polonijną, żeby wypowiedziec sie co do jej przyszłych założeń. Czy potrzebna nowa strategia? Czy może jednak nie? Czy w ogóle powinniśmy sugerować cokolwiek, biorąc pod uwagę, że jesteśmy najwiekszą migrancką społecznością w Irlandii? Czy jeśli ministerstwo przetłumaczyło ogłoszenie o  konsultacjach społecznych na język polski to oznacza, że jest zainteresowane tym co myślimy? 

integration2

 

Gorąco zachęcamy do przygotowania takiego dokumentu! (submission)

Jeśli natomiast jesteście zainteresowani przygotowaniem wspólnego, krótkiego referatu (submission) razem z nami – prosimy o kontakt!

Zainteresowane organizacje, szkoły i aktywistów prosimy o kontakt na info@forumpolonia.org

 

Treść ogłoszenia:

MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI I RÓWNOŚCI 

Polityka Integracyjna – Wypowiedz się 

Minister Sprawiedliwości i Równości Alan Shatter, TD rozpoczął inspekcję naszego podejścia do integracji naszej populacji migracyjnej. Celem inspekcji jest stworzenie podstaw dla nowej i uaktualnionej ogólnej strategii integracji zgodnej z działaniami Rządu nastawionymi na pomyślną integrację migrantów. Inspekcja bazować będzie na działaniach już podejmowanych przez Ministerstwa i inne instytucje zajmujące się promowaniem integracji migrantów.

Ministerstwo prosi o nadsyłanie referatów przez wszystkie osoby zainteresowane w jakimkolwiek z aspektów irlandzkiej polityki integracji migrantów. Referaty te zostaną wzięte pod uwagę w toku inspekcji.

W celu uzyskania dalszych informacji odnośnie inspekcji i sposobu nadsyłania referatów prosimy o wizytę na stronie Biura ds. Promocji Integracji Migrantów (www.integration.ie).

Prosimy o nadsyłanie referatów do 9 maja 2014 pocztą e-mail na adres IntegrationPolicy@justice.ie lub pocztą tradycyjną na adres the Office for the Promotion of Migrant Integration, 6/7 Hanover Street East, Dublin 2.

W przypadku pytań dotyczących inspekcji, prosimy o kontakt pod numerem (01) 474 8636.

 

Share