Już w najbliższą sobote tj dnia 31 października seniorzy z Cork w ramach projektu „Flying Seniors” przylecą do Limerick, gdzie będzie można spotkać się z nimi, wziąść udział w warsztatach przez nich przygotowanych, posłuchać od nich o historii systemu wyborczego w Irlandii, o tym jak ważna jest aktywność obywatelska i dlaczego warto być w spisie wyborców w Irlandii i jaki ma to wpływ na pozycję Polaków żyjących w Irlandii. 
seniors_poster_secondPonadto będzie można również zarejestrować się przy ich pomocy do spisu wyborców w Irlandii na formularzach, które sami przywiozą. W trakcie spotkania seniorzy opowiedzą i pokażą wszystkim jak zakładali swoją grupę seniorską w Cork w roku 2011, jakie były początki, co osiągneli, będzie można oglądnąć kronikę grupy Kawa czy Herbata i prezentację dotycząca historii i zadań grupy Kawa czy Herbata. Seniorzy z grupy ponadto przywiozą kompletnę wiedzę jak zakładać podobne grupy w Irlandii, łącznie z ich własnym gotowym regulaminem, formularzami rejestracyjnymi gotowymi do skopiowania, po to aby sie tym podzielić i zachęcić innych seniorów w Limerick do założenia własnej grupy dla osób starszych np w Limerick albo okolicach. Warsztaty będą prowadzone przez seniorów, którzy przygotoywywali sie do tych wystapień przez ostatnie kilka tygodni. Warsztaty i spotkanie odbędzie sie w Pastoral Centre na Denmark Street w godzinach od 11.00 do 15.30 w sobotę dnia 31 października. Na spotkanie zapraszamy wszystkich i starszych i młodszych, możecie przyprowadzic swoje dzieci, gdyż będzie z nami Pani, która zajmię sie Waszym pociechami.  Seniorzy zapraszają wszystkich. Bądzcie tam z nami. Wśród uczestników rozlosujemy drobne upominki od Centrum Together-Razem.

Projekt „Flying Seniors” to projekt ufundowany przez Community Foundation for Ireland, a partnerami w projekcie jest Ambasada RP w Dublinie, Forum Polonia, Towarzystwo Irlandzko-Polskie Dublin, Festiwal Sztuki Polskiej Limerick, Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny Dublin oraz media Nasz Glos i Cork Gazeta.ie. Głównym celem projektu jest aktywizacja obywatelska polskiej społeczności poprzez działania osób starszych(seniorów) obejmujące edukację wyborczą oraz aktywizację starszych osób polskiego pochodzenia przebywających na terenie Irlandii w formie zakładania grup aktywności lokalnej, polonijnej, społecznej. 

Share