Polecamy: SOYKA TRIO w IRLANDII
23 Listopada – CORK
24 Listopada – Dublin (godz. 19.00 The Liberty HALL)

 

Ticket_Dublin-aaapreview

Autor tekstu: Kamila Brzozowska 

Jesień w Irlandii obfituje w występy polskich artystów: po Kamilu Bednarku, HEY, oraz kabaretach Ani Mru-Mru i Limo będziemy gościli Stanisława Sojkę wraz z SOYKA TRIO.

Stanisław Sojka  (ur. 1959) związany jest z muzyką od najmłodszych lat. Zaczynał od gry na organach i gry na skrzypcach w Gliwicach. Pod koniec lat siedemdziesiątych był już rozpoznawalnym muzykiem – towarzyszył w nagraniach między innymi Annie Jantar, koncetował z Marylą Rodowicz, Andrzejem Zuchą. W latach osiemdziesiątych występował w całej Europie z Wojciechem Karolakiem i Michałem Urbaniakiem.

W 1981 jego album Blublula został uznany za najlepszy album jazzowy przez czytelników Jazz Forum. W 1984 supportował koncert Ray’a Charlesa w Francji.  Eksperymentował także z muzyką rockową grając z zespołami Extra Ball i Sun Ship. Z zespołem Svora wystąpił na festiwalu w Jarocinie.

We wczesnych latach dziewięćdziesiątych Sojka zwrócił się ku muzyce popowej, nagrywając albumy Accoustic, z którego pochodzą takie przeboje jak: Cud Niepamięci oraz Tak jak w kinie, i Neopositive w duecie z Januszem “Yaniną” Iwańskim. Sukcesem okazała się także płyta, na której muzyk nagrał najsłynniejzsze szekspirowskie sonety. Po poezję sięgał jeszcze wielokrotnie, komponując muzykę między innymi do utworów Czesława Miłosza.

Najnowszym albumem Stanisława Sojki jest Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi, który zawiera autorskie interpretacje nagrań Czesława Niemena.

Stanisław Sojka zagra w Irlandii dwa koncerty: w Dublinie i w Cork.

Bilety w cenie E30 do nabycia:

Share