W niedzielę 2 października odbędzie się otwarte spotkanie z Sebastianem Widłem, byłym prezesem Irish Polish Society, niezależnym kandydatem startującym z list komitetu wyborczego PSL w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Spotkanie z kandydatem będzie okazją do rozmowy oraz zadawania pytań związanych sytuacją Polaków za granicą oraz wizją umacniania więzi między Polską i Irlandią.
Sebastian Wideł, rocznik 1976, pochodzi z Nowego Targu na Podhalu. Absolwent kierunku Zarządzanie (2000) i Budownictwo (2001) Politechniki Krakowskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu budowy dróg i geotechniki ukończonych na Uniwersytecie Miasta Dublin Trinity College (2005). Inżynier akredytowany (CEng MIEI) w Instytucie Inżynierów Irlandii (od 2007).

Sebastian Wideł wyjechał z kraju w 2002r. Karierę zawodową na emigracji zaczynał od zera w zakładzie prefabrykacji materiałów budowlanych. W 2003 roku zatrudnił się w jednym z największych biur projektowych w Dublinie, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery od kreślarza do kierownika zespołu projektowego i doradcy w przetargach autostradowych w Irlandii i w Polsce. Od 2009 roku pracuje dla dużej Irlandzkiej firmy wykonawczej.

Związany z najstarszą organizacją polonijną w Irlandii – Towarzystwem Irlandzko Polskim (IPS) od 2006 roku. Członek zarządu Towarzystwa od 2007 roku. Prezes Towarzystwa w roku 2008/2009. Jeden z założycieli i liderów Forum Polonia – platformy integracji i współpracy zrzeszającej liczne organizacje i inicjatywy polonijne w Irlandii. Jako członek zarządu Towarzystwa i działacz Forum Polonia aktywnie promuje kontakty, wymianę kulturalną i gospodarczą pomiędzy Polską i Irlandią. Organizator licznych imprez kulturalnych, oraz akcji informacyjnych skierowanych do Polonii. Promotor integracji i wspołpracy wspólnot Polonijnych.

Spotkanie z kandydatem będzie okazją do rozmowy oraz zadawania pytań związanych sytuacją Polaków za granicą oraz wizją umacniania więzi między Polską i Irlandią.

Więcej można znaleźć pod linkiem: http://sebastian.widel.info

lub http://kandydacidosejmu.pl/sebastian-widel

Spotkanie otwarte odbędzie się w niedzielę 2 października o godzinie 16. Domu Polskim, 20 Fitzwilliam Place o godzinie 16. WSTĘP WOLNY.

Spotkanie jest organizowane przez Grupę Inicjatywną Wybory 2011. Grupę Inicjatywną Wybory 2011 tworzą społecznicy, zaangażowani w działalność polonijną, reprezentujący postawy proobywatelskie, dla których bliskie są wartości demokracji. Zbliżające się wybory postrzegają jako świetną okazję do dyskusji o sytuacji Polaków za granicą, w szczególności z udziałem polityków ubiegających się o mandaty poselskie i senatorskie. Grupa Inicjatywna Wybory 2011 jest niezależna od jakichkolwiek partii politycznych, zaś jej działania ukierunkowane są na umożliwienie zaprezentowania się w Irlandii kandydatów wszystkich opcji politycznych.

Grupę Inicjatywną Wybory 2011 tworzą: Barnaba Dorda (SIPTU), Emilia Marchelewska (Forum Polonia, Cairde), Beata Molendowska (IPS), Anna Paś (Polski Express), Artur Banaszkiewicz (Polska Akademia Otwarta SWSPiZ), Anna Pospieszynska (Mosaic Arts Movement), Marcin Czechowicz (PomocBezrobotnym), Krzysztof Kiedrowski (IPS), Jacek Lacina (Pomoc Bezrobotnym), Michal Klebs (Spolecznik, niezrzeszony)

Share