Posłanka Anna Grodzka będzie przebywać w dniach 14-17 lutego 2013 w stolicy Irlandii. Spotkanie odbędzie się w piątek, 15 lutego o godzinie 19.00 w siedzibie Ambasady RP przy 5 Ailesbury Road, Ballsbridge, Dublin 4.
Anna Grodzka jest wiceprzewodniczącą Komisji Kultury i Środków Przekazu, członkinią sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a także wiceprzewodniczącą Parlamentarnej Grupy Kobiet. Grodzka została zaproszona przez organizację Transgender Equality Network Ireland (TENI) do wzięcia udziału, jako Gość Honorowy, w Konferencji Outing Exclusion, która odbędzie się w dniu 16 lutego 2013 w siedzibie Council Civic Offices, Wood Quay, Dublin 8.

Pani Grodzka została również nominowana do nagrody GALAS w kategorii: Nagroda Międzynarodowa, przyznawanej przez szereg grup działających w Irlandii w zakresie przestrzegania praw człowieka. Jest to honorowa nagroda przyznawana dla aktywistów walczących na arenie międzynarodowej przeciwko wykluczeniom i uprzedzeniom społecznym i przestrzegających praw wolności oraz praw człowieka. W ubiegłym roku nagrodą GALAS dla Polityka, Osoby Roku uhonorowano Panią Mary McAleese, byłą Prezydent Republiki Irlandii.

Dzięki uprzejmości Ambasady RP w Dublinie, Polonia dublińska będzie miała okazję, aby uczestniczyć w otwartym spotkaniu z panią posłanką. Rzadko bowiem zdarza się, aby polscy politycy czy osoby publiczne, tej rangi co przedstawiciele Parlamentu RP, odwiedzali rodaków mieszkających na zielonej wyspie. Spotkanie odbędzie się w piątek, 15 lutego o godzinie 19.00 w siedzibie Ambasady RP przy 5 Ailesbury Road, Ballsbridge, Dublin 4. Osoby, które chcą uczestniczyć w spotkaniu proszone są o wysłanie maila z imieniem i nazwiskiem na adres: grodzkadublin@hotmail.com. Potwierdzeniem uczestniczenia w spotkaniu będzie otrzymanie zwrotnej informacji.

Share