W dniach 24 – 25 listopada zaplanowany jest cykl szkoleń kadry instruktorskiej ZHP w Irlandii. Kurs poprowadzą przedstawiciele Głównej Kwatery ZHP w Londynie. Ponadto po raz pierwszy z terenu Irlandii oddelegowany zostanie przedstawiciel na Światowy Zjazd Ogólny ZHP pgk.

Działalność Związku Harcerstwa Polskiego w Irlandii rozwija się bardzo prężnie. Drużyny działają już w największych miastach Zielonej Wyspy: Dublinie, Galway, Cork i Waterford. Harcerze spotykają się na zbiórkach i biwakach, a kadra intensywnie szkoli. Cały czas trwa także nabór nowych członków.
Choć ZHP w Dublinie działa od niedawna, to już w szeregach jest ponad 50 dzieci i 10 instruktorów. Przyjmowane są dzieci i młodzież w wieku od 4 do 15 lat. W Galway działa drużyna zuchów (7-10 lat), a w Waterford i Cork harcerzy (10-15 lat). Już niebawem ruszyć ma jednostka w Lurgan.
Dlaczego warto zapisywać się do już istniejących drużyn albo zakładać nowe? Ponieważ harcerstwo to sposób na przeżycie wspaniałych przygód i nawiązanie nowych przyjaźni, a także spędzenie czasu w fantastycznej atmosferze i poznanie lepiej polskiej kultury. Takim niezwykłym przeżyciem był ostatnio dla harcerzy z Dublina biwak z okazji Święta Niepodległości (w dniach 10-11 listopada).
W dniach 23 – 24 listopada zaplanowany jest cykl szkoleń kadry instruktorskiej ZHP w Irlandii. Kurs poprowadzą przedstawiciele Głównej Kwatery ZHP w Londynie. Ponadto po raz pierwszy z terenu Irlandii oddelegowany zostanie przedstawiciel na Światowy Zjazd Ogólny ZHP pgk.
Na tym nie koniec, bo Zarząd irlandzkiego ZHP ma szerokie plany związane z rowojem jednostek.
– Mamy zamiar stale rowijać nasz ruch na wyspie. Głównie poprzez powiększanie istniejących jednostek – zwiększanie liczby dzieci i instruktorów oraz tworzenie nowych drużyn. Kadrze mamy zamiar zapewnić cykl szkoleń i perspektywy rozwoju, dzieciom zaś świetną zabawę. Mamy w planach wiele biwaków, obozów i inicjatyw. Wszystko to po to, by pielęgnować naszą tożsamość jako Polaków, ale także promować integrację – mówi Tomasz Kostienko, koordynator ruchu w Irlandii.

Prosimy o kontakt:
instruktorów mających doświadczenie, ale również bez doświadczenia (będą szkolenia)
rodziców, którzy są zainteresowani zapisaniem dzieci do drużyn

Kontakt na Irlandię: Tomasz Kostienko, info@zhp.ie, tel. 085 126 1081

(za Aneta Kubas, www.gazeta.ie)

Share