Warsztat z cyklu “Świat kobiet” – “Prawdziwy wróg znajduje się wewnątrz nas, nie na zewnątrz – czyli  jak nasze myśli wpływają na nasze uczucia.”

Autor: Agata Bartczak-Bialek

poster_Emotions_workshopWedług filozofii stoickiej „istoty ludzkie niepokojone są nie przez rzeczy, ale przez własne spojrzenie, jakie na nie mają.” Co to oznacza?

Często obwiniamy innych ludzi bądź sytuacje za to jak się czujemy. Tymczasem źródłem naszych uczuć są nasze interpretacje tych zdarzeń. Myśli zawsze poprzedzają emocje i zachowania.  Innymi słowy, to jak się czujemy zależy od myśli jakie mamy na temat tego co widzimy lub spostrzegamy. To nasze myśli i uczucia decydują o tym, co robimy, a co za tym idzie, co osiągamy w życiu. Im bardziej potrafimy panować nad swoimi myślami i uczuciami, tym więcej mamy wpływu na nasze życie, tym bardziej decydujemy o tym, co się z nami dzieje.

Nasz sposób myślenia i postrzegania sytuacji, znaczenia, jakie im nadajemy, przyczyniają się
do naszego nastroju „tu i teraz”. Sposób, w jaki myślimy o ludziach, o świecie i o sobie, wpływa na nasze emocje i w rezultacie na nasze zachowania.

Myśl jest przyczyną tego, co się z nami dzieje.  Nasz świat jest wynikiem naszych myśli. To nasze myśli i słowa tworzą nasza teraźniejszość i przyszłość.

Jeśli zatem myśli mają taki wpływ na nasze samopoczucie i na to, co czujemy, co robimy, to czy można je zmienić?

Kluczem osiągniecia zmiany jest zmiana myślenia opartego na faktach, pozwalającego realizować nasze cele, zmiana ograniczających nas przekonań i nawyków, wewnętrzny spokój i równowaga oraz nabycie umiejętności wpływania i zmiany swojego samopoczucia i emocji. Jak tego dokonać?

Możliwość lepszego poznania samej siebie, swoich myśli oraz poznanie sposobów zmiany myślenia, możecie Drogie Panie uzyskać podczas uczestnictwa na najbliższych warsztatach z cyklu „Świat kobiet” – “Prawdziwy wróg znajduje się wewnątrz nas, nie na zewnątrz – czyli  jak nasze myśli wpływają na nasze uczucia” , który odbędzie się dnia 21 czerwca, godz. 10.00 – 14.00
w Centrum Together-Razem, koszt €25.00. Więcej informacji pod numerem telefonu: 089 499 8610     Liczba miejsc ograniczona.

Osoby zainteresowane prosimy o nadesłanie Karta Zgłoszeniowej do pobrania ze strony www.together-razem.org

 

PAMIETAJ, to nie sytuacja sama w sobie sprawia, że czujesz się źle albo dobrze, ale to w jaki sposób ją interpretujesz.

 

ZAPRASZAMY!!!! 

Share