Kobiety z natury przejawiają dużą skłonność do zachowań o charakterze wspólnotowym.
To znaczy,
chętniej nawiązują relacje z innymi oraz odczuwają potrzebę przynależności do rożnych wspólnot czy grup.  Rozmowy z innymi ludźmi stanowią dla kobiety formę interakcji, dzięki której może ona zaspokajać wiele swoich potrzeb, jak otrzymywanie wzajemnego wsparcia, potwierdzania siebie, uzgadniania pewnych kwestii dotyczących ważnych dla niej spraw, uzyskiwanie poczucia bliskości czy zrozumienia.

autor: Together-Razem

TG kobietNajkrócej rzecz ujmując, kobiety są predysponowane do kontaktów z innymi ludźmi. Zależy im na relacjach z drugim człowiekiem, na emocjonalnej więzi. Dzięki rozwiniętej empatii potrafią wczuwać się w przeżycia i emocje innych, tym samym okazywać współczucie oraz udzielać wsparcia. W sytuacjach dla siebie trudnych poszukują przede wszystkim społecznego wsparcia, okazji czy sposobności na danie upustu swoim uczuciom i emocjom. Przynależność do grupy daje poczucie wspólnoty, co ułatwia konfrontowanie przeżywanych trudności czy emocji z trudnościami i emocjami innych kobiet. Stwarza to idealną okazję
do dzielenia się swoimi uczuciami. Sama zaś rozmowa umożliwia nawiązanie bliskości
i uniknięcie izolacji, a poczucie zrozumienia motywuje do zmiany i działania.

Bez względu na jakim etapie Swojego życia obecnie jesteś i co przeżywasz, to co się nie zmienia to fakt, że jesteś KOBIETĄ. Kobietą, która może decydować o sobie, podejmować decyzje, czerpać z życia pełnymi garściami, zmieniać się i rozwijać. Jeśli jednak, wątpisz
w swoje możliwości, brak ci zdecydowania i pewności siebie, pragniesz lepiej poznać
i zaakceptować samą siebie, te warsztaty są właśnie dla CIEBIE.

Centrum Together – Razem zaprasza na cykl warsztatów rozwojowych dla kobiet „Our sens being together”.

Warsztaty adresowane są do wszystkich kobiet, bez względu na wiek.

Spotkania będą prowadzone metodą warsztatową. Dzięki takiej formie uczestniczki będą mogły dokonać wglądu w siebie, poznawać bądź rozwijać już posiadane umiejętności oraz zdobywać i/lub pogłębiać wiedzę na swój własny temat. W atmosferze kobiecej wspólnoty uczestniczki będą mogły wymieniać się własnymi doświadczeniami, zawrzeć nowe znajomości. Podczas warsztatów każda z uczestniczek będzie mogła poczuć się kreatywna, a przede wszystkim uwierzyć w swoje możliwości i zdolności.

Warsztaty będą prowadzone w 4 blokach tematycznych w odstępie, co 2 tygodnie.

I Blok tematyczny: „Być kobietą i nie zwariować”

20 Luty 2016 , godz.10.00 – 14.00

Współczesna kobieta – opiekunka ogniska domowego, żona, matka a zarazem spełniający się zawodowo pełnoetatowy pracownik. Jak umiejętnie pogodzić te role i nie zwariować? Uczestnictwo w warsztacie, pozwoli przyjrzeć się następującym kwestiom:

– moja rola jako kobiety we współczesnym świecie?

– jak odnaleźć sie we współczesnym świecie, jako matka, żona i kobieta spełniająca się zawodowo? Czy to wogóle możliwe?

– co to znaczy „Być szczęśliwą”

II Blok tematyczny:  „Teraz Ty! Zostań bohaterką swojego życia”.

6 Marzec 2016, godz. 10.00-14.00

Bycie bohaterem swojego życia to akt odwagi. To wewnętrzne zintegrowanie, poczucie, że jest się we właściwym czasie, we właściwym miejscu i właściwą osobą. Podczas 4-godzinnego warsztatu uczestniczki dowiedzą się jak sprawić, by ich życie wyglądało tak, jak zawsze tego pragnęły. Poprzez szereg praktycznych ćwiczeń poznają lepiej same siebie, swoje życiowe wartości, potrzeby i pragnienia. Odkryją swoje (czasami głęboko ukryte) talenty i pasje. Stworzą plan działania na 2016 rok.

III. Blok tematyczny: „O poczuciu własnej wartości”.

20 Marzec 2016, godz. 10.00-14.00

Czujesz sie w cieniu innych ludzi? Nie wierzysz w swoje możliwości?  Chciałabyś poczuć się dobrze sama ze sobą i pewnie iść przed siebie?

Dzięki rożnym i ciekawym praktycznym ćwiczeniom, które umożliwią spojrzenie w głąb siebie, uczestniczki dowiedzą się, czym jest, a czym nie jest poczucie własnej wartości, jak mogą je w sobie rozwijać i wzmacniać, przyjrzą się również swoim zaletom i sukcesom,
a także dowiedzą sie jak polubić i uwierzyć w samą siebie i swoje możliwości.

  1. Blok tematyczny: „Żal po stracie”

3 Kwietnia 2016, godz. 10.00-14.00

Czy wiesz, że… Żal po stracie – inaczej mówiąc żałoba, może pojawić się nie tylko po śmierci bliskiej osoby, ale także w związku z rozstaniem, rozwodem, utratą nienarodzonego dziecka czy ukochanego zwierzaka. Dotykać nas może również utrata rzeczy materialnych – strata cennego przedmiotu, dorobku życia itp. Bolesna nierzadko jest utrata wartości duchowych, godności ludzkiej czy przemijanie. Czy wiesz, że… Żałoba to pewien proces? Jeżeli nie przebiega prawidłowo, może okazać się, że nosisz w sobie ,,zakonserwowany’’ żal po stracie, który zamyka Cię w pułapce, nie pozwalając w pełni uczestniczyć w obecnym życiu? Czy wiesz, że… Żal po stracie przeżywamy wszyscy, a jednak nie zawsze konstruktywnie. Nauczono nas, jak zdobywać a nie stracić.

Udział w warsztacie „Żal po starcie” umożliwi uczestniczkom poznać konstruktywne sposoby przeżywania żalu towarzyszącemu pożegnaniom i startom, a także jak rozstać się z tym co odeszło, by w pełni uczestniczyć w obecnym życiu.

 

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

Karta zgłoszeniowa do pobrania ze strony www.together-razem.org

Więcej informacji na stronie www.together-razem.org lub pod numerem telefonu 0894998610.

Share