W ramach cyklu szkoleń “Aktywna Polonia” skierowanego do Polaków działających w organizacjach polonijnych albo zainteresowanych takimi działaniami zapraszamy chętne osoby do w webinarze dotyczącym polityki rządu RP w stosunku do Polonii i Polaków za granicą po roku 1989.

Webinar “Polityka rządu RP w stosunku do Polonii i Polaków za granicą po roku 1989” odbędzie się na 18 października, w najbliższy poniedziałek o godzinie 19tej na platformie streamyard na facebooku Forum Polonia. Webinar jest otwarty dla wszystkich i będzie można go obejrzeć na facebooku pod tym linkiem

https://www.facebook.com/264749446586/posts/10158233908336587/

W jego trakcie prowadzący dr Wojciech Kostka z Polish Irish Educational Association opowie o strategii i działaniach na rzecz wspierania Diaspory polskiej. Tematyka webinarium obejmie takie zagadnienia jak:

– rozróżnienie na Polonię i Polaków za granicą
– liczebność
– podstawy prawne opieki państwa nad Polonią
– aktorzy instytucjonalni zaangazowani w tą opiekę
– zmiany w polityce państwa w stosunku do Polonii od 1989r.
– cele tej polityki
– środki na tą politykę
– udział Polonii w życiu politycznym kraju macierzystego

Dr Wojciech Kostka zaangażowany jest w działalność w Forum Polonia i Polish Irish Educational Association, współpracuje z Uniwersytetem Śląskim gdzie prowadzi wykłady z europejskiego prawa zamówień publicznych. Z wykształcenia jest politologiem.

Webinar odbywa się w ramach cyklu szkoleń pt” Aktywna Polonia” i realizowany przez Forum Polonia we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie.

Share