Już w najbliższą środę, 17 listopada, nasz ostatni webinar w ramach cyklu szkoleń “Aktywna Polonia” skierowanego do Polaków działających w organizacjach polonijnych albo zainteresowanych takimi działaniami.  

Webinar “Wellbeing w organizacji polonijnej. Metoda na fundusze, efektywne zarządzanie i dobre samopoczucie” odbędzie się na 17 listopada, w najbliższą środę o godzinie 19tej na platformie streamyard na facebooku Forum Polonia. Webinar jest otwarty dla wszystkich i będzie można go obejrzeć na facebooku pod tym linkiem

https://www.facebook.com/264749446586/posts/10158285747651587/

Organizacja wellbeingowa to taka, która dba o dobrostan pracowników, wolontariuszy, kontrahentów i klientów/ członków.

Czy to dotyczy nas w organizacji polonijnych?

W dobie pandemii koronawirusa wellbeing i zdrowie zyskały na znaczeniu; jak mawiał poeta ”szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz, nim się zepsujesz”.

Organizacje polonijne, na drodze ku większej profesjonalizacji powinny wdrażać elementy Wellbeingu, co przeciwdziała wypaleniu, zwiększa poczucie szczęścia i satysfakcji, poprawia relacje międzyludzkie. Podczas webinarium rozważymy:
– jak działalność polonijna/społeczna pomaga i jak przeszkadza w osiągnieciu poczucia dobrostanu pracowników, wolontariuszy, kontrahentów i klientów oraz członków?
– jakie wymagania stawia Irlandzki Regulator Organizacji Charytatywnych w zakresie zarządzania ludźmi
– co robić? – konkretne działania by stworzyć tzw. Orientacja Pozytywna (POS) w organizacji i pomóc społeczność polonijną
– fundusze zw. z priorytetami politycznymi w tym zakresie

Warsztat poprowadzi Emilia Marchelewska. Ma ona 13 lat doświadczenia w sektorze nonprofit – jako pracownik i lider zespołów w Cairde, organizacji zajmującej się zdrowiem migrantów oraz dyrektor zarządu w CKU Centrum Konsultacyjno Terapeutyczne i National Women Council of Ireland.  Emilia jest z wyksztalcenia psychologiem specjalizującym się w psychologii społecznej, pozytywnej (UMCS, RCSI), praktykiem EFT-metody zarzadzania stresem. Pasjonuje się nauka i praktyką zdrowego stylu życia.

 

Webinar odbywa się w ramach cyklu szkoleń pt” Aktywna Polonia” i realizowany przez Forum Polonia we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie.

Share