Szukasz inspiracji do działania? W ramach cyklu szkoleń “Aktywna Polonia” skierowanego do Polaków działających w organizacjach polonijnych albo zainteresowanych takimi działaniami zapraszamy chętne osoby do w webinarze dotyczącym zaangażowania społeczno-politycznego w Irlandii. 

Webinar “Społeczne i polityczne zaangażowanie w Irlandii” odbędzie się na 23 września, w najbliższy czwartek o godzinie 19tej na platformie streamyard na facebooku Forum Polonia. Webinar jest otwarty dla wszystkich i będzie można go obejrzeć na facebooku pod tym linkiem

https://www.facebook.com/264749446586/posts/10158195336986587/

W jego trakcie prowadzący Barnaba Dorda– przewodniczący zarządu Forum Polonia opowie o sposobach angażowania się społecznie i politycznie. Barnaba opowie o prawach wyborczych, regułach biernego i czynnego prawa wyborczego w Irlandii, o współpracy z radnymi i sposobach wprowadzania zmian w lokalnych społecznościach a także na poziomie krajowym.

Podczas webinaru porozmawia z zaproszonymi goścmi o ich doświadczeniach: z Marcinem Jeżewskim o jego doświadczeniach z angażowania się w kampanię społeczną, która doprowadziła do zmian ustawowych w Irlandii, oraz z Agnieszką Wieczkorowską, która opowie o doświadczeniach w kandydowaniu w wyborach samorządowych.

Ponadto będzie sporo własnych doświadczeń, przestrzeń na dyskusję z uczestnikami spotkania. Zapraszamy wszystkich szukających inspiracji i wiedzy na temat zaangażowania społecznego i politycznego.

Webinar odbywa się w ramach cyklu szkoleń pt” Aktywna Polonia” i realizowany przez Forum Polonia we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie.

 

Share