Centrum Together Razem ma zaszczyt ogłosić rozpoczęcie nowego projektu edukacyjnego Razem Academy, którego celem jest zorganizowanie popołudniowych lekcji języka polskiego dla dzieci z Cork i okolic.

autor: Patrycja Lentowszczyk-Cichocka

razem plakat v2

 

Odbywanie się zajęć popołudniami pozwoli dzielić weekendy z rodziną i przyjaciółmi lub poświęcić się swoim zainteresowaniom i hobby.

Inicjatorami projektu są rodzice polskich dzieci dorastających poza krajem. Zmagając się z trudnościami i ograniczeniami, postanowili realizować ważne zadanie dla polskiej wspólnoty narodowej – dać swoim dzieciom szansę na naukę języka polskiego poza krajem, tu, w Irlandii, pozwalając im tym samym na większą możliwość wyboru na przyszłość.

Głównym celem jest organizacja uzupełniającej szkoły dla dzieci z hrabstwa Cork w południowej Irlandii.  Dodatkowym, ważnym celem jest długoterminowe przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego z języka polskiego jako języka obcego w irlandzkich szkołach.

Nasza oferta programowa na rok szkolny 2015/16 obejmuje zajęcia z języka polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie polskim.  Rozstrzyga, czego będą uczyć się młodzi Polacy przebywający poza krajem. Dodatkowo zapeniamy bogatą ofertę kulturalną, spotkania biblioteczne, koła naukowe, warsztaty plastyczne oraz zajęcia rytmiczno-wokalne.

Działanie placówki edukacyjnej opieramy przede wszystkim na zaangażowaniu wykwalifikowanej kadry oraz zapewnieniu doskonałych warunków, które umożliwia wynajęcie pomieszczeń od szkoły St. Maries of The Isle (Bishop Street, naprzeciwko katedry Św. Finn Barra).

Koordynatorem projektu jest Patrycja Lentowszczyk-Cichocka, która posiada sześcioletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora szkoły polonijnej w Clonmel, w Irlandii.

Zapewniamy świadectwa ukończenia roku szkolnego, posiadające taką samą wartość formalną jak świadectwo wystawione przez Szkolny Punkt Konsultacyjny, ponieważ poświadczać będą naukę języka polskiego na poziomie odpowiedniej klasy polskiej szkoły publicznej.

Szkoła odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu młodych ludzi. Chcielibyśmy pomóc skupionym wokół projektu rodzinom podtrzymywać tradycje i pielęgnować polską kulturę.

Zebranie informacyjne odbędzie się 3 czerwca br. o godz. 16:00 w  w/w szkole.

Zapraszamy również rodziców i nauczycieli 13 czerwca br. w godzinach 10:00-15:00, na warsztaty na temat dwujęzyczności, podczas których spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: „Jak stymulować rozwój językowy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym?” Warsztaty poprowadzi wykładowca uniwersytetu UCC w Cork, psycholog Dr Marcin Szczerbiński.

Szczegóły na stronie internetowej: www.together-razem.org oraz pod numerem telefonu: 0857879558 (w przypadku nieodebranego połączenia proszę zostawić wiadomość). Kierownik projektu: Patrycja Lentowszczyk-Cichocka. 

Share