Zagłosuj! 2010

Gdziekolwiek bedziesz, Zaglosuj – Akcja profrekwencyjna, mająca na celu zachęcenie Polaków do rejestracji i udziału w nadchodzących wyborach na Prezydenta RP. Koordynatorem akcji na terenie Irlandii jest Forum Polonia (lider projektu: Barnaba Dorda), we współpracy z Koalicją ‘Masz Głos, masz wybór’. w ramach akcji prowadzilismy kampanie informacyjna za pomoca prasy, mediow elektronicznych, plakatow oraz koszulek promocyjnych; jedna z inicjatyw byla rowniez akcja ‘Emigranci zapytuja…’ (liderka projektu: Anna Pas), czyli proba zainteresowania wszystkich kandydatow tematyka emigracyjna oraz odpowiedzia na zapytania Polonii – niestety, nasze pytania (poza notami prasowymi od Bronislawa Komorowskiego oraz Grzegorza Napieralskiego) pozostały bez odzewu…Tym niemniej, akcja byla wielkim sukcesem – zarejestrowalo sie prawie 20 tys. glosujacych!

 

Poniżej więcej informacji o projekcie

Forum Polonia prowadziło akcję profrekwencyjną w związku z wyborami prezydenckimi we współpracy z Koalicją „Masz Głos Masz Wybór” z Polski. Akcja GDZIEKOLWIEK BĘDZIESZ, ZAGŁOSUJ miała charakter apolityczny i jej celem było zachęcanie Polaków do udziału w głosowaniu.
Kampania miała na celu przede wszystkim zachęcanie do głosowania w wyborach, zwiększenie świadomości co do działania mechanizmów demokracji, ale także stanowiła szansę na zaistnienie irlandzkiej Polonii w debacie publicznej i zwrócenie uwagi na potrzeby i potencjał, jaki drzemie w tej najliczniejszej z mniejszości narodowych. Albowiem fakt, iż w Irlandii nadal mieszka ponad 150 tys. Polaków, nie powinien być lekceważony przez polityków, zarówno polskich, ja i irlandzkich.

Współpraca w ramach koalicji Masz Głos Masz Wybór pozwoliła na lepszą promocję i dostęp do użytecznych materiałów. Projekty graficzne kampanii udostępnione Forum Polonii przez Koalicję przerobiliśmy na oddające unikatowy charakter Irlandii. Można je ściągnąć z naszej strony www.forumpolonia.org lub zamówić barnaba.dorda@forumpolonia.org

——————————————————–

O akcji ‘GDZIEKOLWIEK BĘDZIESZ, ZAG?OSUJ’:

Akcja profrekwencyjna, mająca na celu zachęcenie Polaków do rejestracji i udziału w nadchodzących wyborach na Prezydenta RP. Koordynatorem akcji na terenie Irlandii jest Forum Polonia, we współpracy z Koalicją ‘Masz Głos, masz wybór’. Projekt, zakładający udział i współpracę organizacji, grup, mediów i członków indywidualnych, przewidywała ogólnokrajową akcję informacyjno-edukacyjną, której założenia obejmują:
– dotarcie z informacją o konieczności rejestracji do spisu wyborców przed 17. czerwca 2010 na stronie internetowej Ambasady RP w Dublinie;
– informacja na temat powołania 11 okręgów wyborczych na terenie Irlandii, które otwarte będą w: Dublinie (4 okręgi), Cork (2 okręgi), Waterford, Limerick (2 okręgi), Sligo, Galway;
– aktywizację polityczną Polaków, mieszkających w Irlandii i zachęcenie do udziału w wyborach prezydenckich;
W ramach akcji, na terenie Irlandii kolportowane były ulotki i plakaty z hasłem ‘Gdziekolwiek będziesz, zagłosuj’ oraz informacjami nt. rejestracji do spisu wyborców. Do wykorzystania były też materiały przygotowane na stronie Forum Polonii i Kampanii “Gdziekolwiek Bedziesz, Zagłosuj”.

Na stronie internetowej Forum Polonia publikowane były również wszelkie informacje i aktualizacje nt . akcji. Akcje poprzedziła również seria artykułów i materiałów prasowych, publikowana w polonijnych mediach i na stronach internetowych organizacji polonijnych.
 

Partnerzy i współorganizatorzy akcji: Galway Irish-Polish Association (GIPA), Irish-Polish Society, Korpusy Pokoju (Dublin), Multicity Kilkenny, MyCork Polish Association, Polski Express, Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny w Dublinie (POSK).

 

Share