Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Minister finansów spotka się z Polonią w Irlandii

W niedzielę 11 września odbędzie się otwarte spotkanie z Janem Vincent-Rostowskim, ministrem finansów w rządzie Donalda Tuska. Podczas jednodniowej wizyty, minister spotka się z przedstawicielem irlandzkiego rządu oraz Polonią.

W ramach wizyty ministra Rostowskiego w Dublinie, obok spotkania z irlandzkim ministrem finansów Michaelem Noonan’em, przedstawiciel kancelarii premiera Tuska spotka się z lokalną Polonią. Wizyta będzie tym samym doskonalą okazją do rozmowy oraz zadawania pytań związanych sytuacją Polakow za granicą oraz wizją umacniania więzi między Polską i Irlandią.

Spotkanie otwarte z Polonią odbędzie się w niedzielę 11 września o godzinie 16. w Wynns Hotel na Lower Abbey Street, Dublin 1. WSTĘP WOLNY.

Jan Vincent-Rostowski urodził się 30 kwietnia 1951 r. w Londynie. Jest ekonomistą, absolwentem University of London i London School of Economics. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako wykładowca na University of Kingston w Londynie.

W latach 1988-1995 pracował jako wykładowca w School of Slavonic and East European Studies, University of London, a w latach 1992-1995 jako pracownik Centre for Economic Performance, London School of Economics (LSE). W 1995 został profesorem i dziekanem Wydziału Ekonomii na Central European University w Budapeszcie. W latach 1989-1991 był doradcą ekonomicznym wicepremiera i ministra finansów Leszka Balcerowicza.

W okresie od 1997 do 2001 r. pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Makroekonomicznej w Ministerstwie Finansów, a w latach 2002-2004 doradcy Prezesa NBP.

W 2009 r. został wybrany przez miesięcznik “Emerging Markets” “Ministrem Finansów Europejskich Rynków Wschodzących’’, a w 2010 r. II najlepszym ministrem finansów UE w rankingu tygodnika “Financial Times” oraz “Ministrem Finansów Roku w Europie” magazynu „The Banker”.

Spotkanie jest organizowane przez Grupę Inicjatywną Wybory 2011. Grupę Inicjatywną Wybory 2011 tworzą społecznicy, zaangażowani w działalność polonijną, reprezentujący postawy proobywatelskie, dla których bliskie są wartości demokracji. Zbliżające się wybory postrzegają jako świetną okazję do dyskusji o sytuacji Polaków za granicą, w szczególności z udziałem polityków ubiegających się o mandaty poselskie i senatorskie. Grupa Inicjatywna Wybory 2011 jest niezależna od jakichkolwiek partii politycznych, zas jej działania ukierunkowane są na umożliwienie zaprezentowania się w Irlandii kandydatów wszystkich opcji politycznych.
Grupę Inicjatywną Wybory 2011 tworzą: Emilia Marchelewska (Cairde), Beata Molendowska (IPS), Anna Paś (Polski Express), Anna Pospieszynska (Mosaic Arts Movement), Artur Banaszkiewicz (Polska Akademia Otwarta SWSPiZ), Marcin Czechowicz (PomocBezrobotnym), Barnaba Dorda (SIPTU), Krzysztof Kiedrowski (IPS), Michal Klebs (Spolecznik, niezrzeszony).

Share

Tagi:

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.