Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Kanada otwarta dla polskich emigrantów

Na zaproszenie Kongresu Polonii Kanadyjskiej, minister emigracji rządu federalnego Kanady, Jason Kenney, spotka się z irlandzką Polonią w Dublinie, w niedzielę, 7 października o godz. 13:30 w hotelu Wynn’s, 35-39 Lower Alley Street, aby przedyskutować nadchodzące zmiany w kanadyjskim systemie emigracyjnym i ich wpływ na osoby zainteresowane emigracją do Kanady.

Kanada zmienia swe przepisy imigracyjne, a Kongres Polonii Kanadyjskiej lobbuje w Kanadzie za ułatwieniami dla Polaków i Europejczyków. W rezultacie pierwsze ułatwienia w prawie imigracyjnym Kanady weszły kilka dni temu, a o dalszych powie minister podczas spotkania z Polonią.

W Irlandii stale przebywa ponad 200 tysięcy Polaków, którzy posługują się językiem angielskim i posiadają doświadczenie w zawodach poszukiwanych w Kanadzie. Spotkanie będzie mieć także na celu pokazanie potencjalnie zainteresowanym nowej drogi i możliwości rozwoju.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, także z poza Irlandii. Chętni powinni tylko uprzednio bezpłatnie się zarejestrować (link do strony poniżej). Niezależnie od tego spotkania odbędzie się spotkanie ze specjalistami prawa imigracyjnego poczas EXPO WORKING ABROAD 6 i 7 października oraz sesja informacyjnej 8 października 2012. Więcej szczegółów na

www.irlandia.ie


Kanada – kraj nowych możliwości.

Autor: Marek Domaradzki

Szczerze wierzymy, że mieszkamy w najpiękniejszym kraju na świecie – Kanadzie. W kraju o bogatych demokratycznych tradycjach, ogromnych zasobach naturalnych, rozwiniętym systemie socjalnym, powszechnej opiece zdrowotnej, niskim wskaźniku przestępczości i, generalnie – spokojnym miejscu na wychowanie rodziny. Kanada to kraj ogromnej powierzchni i stosunkowo niewielkiej populacji (34 mln).
Kanada to piękne miasta, malownicze wioski, Góry Skaliste, rozłożyste prerie, zaciszne jeziora i niepowtarzalne oceaniczne wybrzeża. To wszystko posiada kraj, który od lat wielokrotnie oceniany jest przez ONZ jako najlepsze miejsce do życia (w sumie siedem razy). I ten kraj stale potrzebuje nowych ludzi – emigrantów.

Kanada jest krajem emigrantów. Z wyjątkiem rodzimych narodów i plemion, wszyscy w Kanadzie są emigrantami lub potomkami przybyszów. Kanadyjska polityka emigracyjna zakłada przyjęcie na stałe każdego roku około 250 000 nowych mieszkańców.

Uważamy, że emigranci są w Kanadzie lepiej traktowani niż w gdziekolwiek indziej.

Wszak Kanadyjczycy raczej zostają w Kanadzie, nie emigrują tak często jak mieszkańcy innych krajów. Ilu kanadyjskich emigrantów spotkałeś w Irlandii lub w Polsce? Zapewne niewielu, bo z Kanady zwykle się nie emigruje. Z drugiej strony, blisko milion mieszkańców Kanady ma polskie korzenie, a znacznie więcej Kanadyjczyków wywodzi się właśnie z Irlandii, dalej z Anglii, Walii czy Szkocji. Przyjechali i pozostali.
Będziemy w Dublinie, by spotkać się z Rodakami zainteresowanymi wyjazdem ‘na dłużej’ do Kanady. Jeśli rozważacie dalszą emigrację, tym razem do Kanady, spotkajcie się z nami.

6 i 7 października, w sobotę oraz niedzielę, od godz. 10.00 do 17.00 zapraszamy na targi pracy w Dublinie ‘EXPO WORKING ABROAD’. Targi odbeda sie w The Royal Dublin Society, Merrion Road, Ballsbridge.

Zapraszamy na polskojęzyczne stoisko WWW.PRACAWKANADZIE.COM. Przekażemy informacje o kanadyjskim rynku pracy, szansach na zdobycie wymarzonej posady, doradzimy, jak najskuteczniej zrealizować proces emigracji.

7 października, w niedzielę o godz. 13.30 w Wynn’s Hotel w Dublinie – niezwykła szansa na spotkanie z kanadyjskim ministrem ds. emigracji.

Na zaproszenie Kongresu Polonii Kanadyjskiej, minister ds. emigracji rządu federalnego Kanady, Pan Jason Kennedy, spotka się z irlandzką Polonią w Dublinie, w niedzielę, 7 października o godz. 13.30 w hotelu Wynn’s, 35-39 Lower Alley Street, aby przedyskutować nadchodzące zmiany w kanadyjskim systemie emigracyjnym i ich wpływ na osoby zainteresowane emigracją do Kanady.

Będzie to znakomita okazja, aby dowiedzieć się, co Kanada ma do zaoferowania Tobie i Twojej rodzinie.
Szczegóły: www.irlandia.ie/wiadomosci/irlandia/610-kanada-kraj-emigrantow-kraj-nowych-mozliwosci.html

Niezależnie od niedzielnego spotkania 8 października, w poniedziałek o godz. 19.00.19.00, w Red Cow Moran Hotel (Naas Road) odbędzie się sesja informacyjna na temat pracy w Kanadzie i procesu emigracyjnego.

Sądzimy, że spotkanie pomoże Wam uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości emigracji, jak i uzyskania czasowego pozwolenia na pracę w Kanadzie. Ta opcja może umożliwić zamieszkanie i pracę w Kanadzie przed podjęciem decyzji o emigracji na stałe.

Aby uzyskać więcej informacji na temat spotkania, odwiedź stronę internetową www.pracawkanadzie.com.

Jesteśmy przekonani, że możemy pomóc w procesie emigracji do Kanady. Mamy nadzieję na spotkanie z Wami w Dublinie.

Antoni Muszyński, prawnik, zajmujący się również rekrutacją.
Marek Domaradzki, dyplomowany konsultant prawa emigracyjnego.

Więcej informacji: info@pracawkanadzie.com www.pracawkanadzie.com

Share

Tagi:

Kategoria: Informacje, Spotkania, Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.