Subscribe via RSS Feed Connect with as on Flickr
plen

Krwawi Cudzoziemcy – Bloody Foreigners Campaign

Organizacje Immigrant Council of Ireland, Irish Blood Transfusion Service i Forum Polonia połączyły siły i zainicjowały projekt Bloody Foreigners, kampanię podkreślającą wkład polskiej społeczności w Irlandii i zachęcającą Polaków do oddawania krwi. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w kampanię!


Kulminacją kampanii będzie “Bloody Foreigner’s Day” 31 lipca, gdzie polscy dawcy krwi – dotychczasowi i Ci całkiem nowi – będą zachęcani do oddania krwi w tym właśnie szczególnym dniu.
Wedle oficjalnych statystyk w Irlandii mieszka 122,500 Polaków ale tylko 1123 jest zarejestrowanych jako krwiodawcy. Potencjał ten można i trzeba wykorzystać, a dzięki temu przybliżyć irlandzkiemu społeczeństwu ofiarność Polaków. Polonia to największa mniejszość w Irlandii i nasz pozytywny wpływ na to co się dzieje w Irlandii jest odczuwalny na wielu płaszczyznach. Pracujemy, płacimy podatki, angażujemy się w naszych lokalnych społecznościach. Bycie dawcą krwi demonstruje tę społeczność w działaniu i ma realny wpływ na życie innych.
Teresa Buczkowska, Koordynator ds. Integracji, Immigrant Council of Ireland podkreśla: “Można powiedzieć, że Polacy mają we krwi oddawanie krwi. Bylam honorowym krwiodawcą w Polsce więc kiedy przeprowadziłam się do Irlandii, chciałam to robić dalej. Regularne oddawanie krwi jest bardzo ważnym elementem mojej osoby i jestem dumna z tego, że setki Polaków mieszkających w Irlandii robią podobnie – to świetny sposób na podkreślenie ze jest się członkiem tego społeczeństwa. Właśnie oddałam krew po raz dziesiąty i jestem zachwycona moją pamiątkową szpilką z Irish Blood Transfusion Service. Będę ja nosiła z dumą. ”
Barnaba Dorda, przewodniczący zarządu Forum Polonia przyznaje “Od 13 lat mieszkam w Irlandii, ale dopiero gdy usłyszałem o pomyśle kampanii zdecydowałem się oddać krew. To jedna z tych rzeczy – planujesz to zrobić, ale odwlekasz decyzję. Myślę, że oddawanie krwi jest ważne z wielu powodów. Przede wszystkim jednak na poziomie czysto ludzkim – w ten sposób możesz komuś uratować życie. To też świetny sposób, by pokazać, jak cenimy ludzi, naszych sąsiadów i społeczeństwo, w którym żyjemy, pracujemy i wychowujemy dzieci . ”
W dniu 31 lipca 2018 r. organizowany jest Dzień Akcji w którym serwisy Irish Blood Transfusion Service będą czekały specjalnie, żeby przyjąć Polaków lub zapisać ich do oddania krwi w przyszłości.
Nazwa kampanii może być owszem, trochę prowokująca, ale też jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę oddawania krwi, a także na pozytywny wkład jaki Polacy wnoszą do irlandzkiej społeczności.
Dlatego zachęcamy wszystkich byście włączyli się w kampanię. Osoby, które by chciałyby wesprzeć nasz Dzień Akcji zapraszamy do kliniki krwiodawstwa na D’Oliery Street, Dublin 1 31 lipca w godzinach 10.30-12.00. Zapraszamy zarówno osoby, które są już krwiodawcami jak i osoby dopiero zaczynające. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.giveblood.ie/Community-Support/Campaigns/Bloody-Foreigners/ albo www.immigrantcouncil.org, albo www.forumpolonia.org ,
Prosimy o przysłanie maila potwierdzającego udział w Dniu Akcji na na adres: Teresa@immigrantcouncil.ie

 

Share

Tagi: ,

Kategoria: Wydarzenia

Komentowanie na tej stronie jest wyłączone.